29 Ekim Coşkusuyla Ihlara Vadisi Kültür ve Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 29/10/2018
Dönüş: 29/10/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 110,00 TL

Tur Programı

Güzel Anadolu’nun ortasında bir doğa harikası olan Ihlara Vadisi; kültürleri, tarihi, sanatı ve inançları bünyesinde barındıran, tadı damağınızda kalacak bir kanyon vadisidir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı hep birlikte Ihlara’da yapacağımız bu unutulmaz yürüyüşle kutlayalım.

1.GÜN: Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi saat 07.00’da hareket ile başlayacak etkinliğimiz, ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde sıcak-soğuk içecek ve kahvaltılık sandviç ikramı ile Kulu – Aksaray üzerinden Ihlara’ya ulaşacağız. Burada Yılanlı, Sümbüllü ve Ağaçaltı Kiliselerini gözlemleyerek vadi içerisinde 14 km’lik yürüyüş gerçekleştireceğiz. Ihlara Vadisi içerisinde yanımızda getirdiğimiz kumanya öğle yemeğimizi aldıktan sonra yürüyüşümüzü tamamlayarak Ankara’ya hareket edecek, yol üzerinde vereceğimiz mola sonrası akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşacağız.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım , Araçta sıcak-soğuk içecek ve kahvaltılık sandviç ikramı, Rehberlik hizmetleri, Tüm çevre gezileri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, Öğle yemeği, Akşam yemeği, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular - 07.00
Milli Kütüphane - 07.05
Armada - 07.10
Cepa - 07.15
Ufuk Üniversitesi Önü - 07.20
Konya Yolu Dikmen Kavşağı - 07.25

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, en az 1 litre su, Müze kartı. *Her yaştan katılımcıya açık etkinlik. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı,  arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz. Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.