Abant Gölü Erenler Doruğu Bulancak Yaylası Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 12/01/2019
Dönüş: 12/01/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Büyüleyici tabiatıyla insanı kendisine çeken Abant Gölü çevresinde harika bir haftasonu yürüyüşüne ne dersiniz? Orman dokusunu kar temasıyla yakından gözlemleyebileceğiniz etkinliğimize davetlisiniz.

1.GÜN: 07.30’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ederek yolculuğumuza başlıyoruz. Abant Gölü’ne ulaştıktan sonra yolda inerek Kızlarçalı tepeye doğru tırmanışa geçiyoruz. Çam ormanları içinde yürüyüşümüze devam ederek kar durumuna bağlı olarak Erenler doruğuna ulaşıyoruz. Buradan inişe geçerek Köknar, Ladin ve Kayın ağaçları arasından Bulancak Yaylası’na iniyoruz. Abant Gölü'nün hemen yakınındaki Samat Yaylası’ndan geçerek Abant Gölü’ne ulaşıyoruz. Abant Gölü kenarında bir süre dinlendikten sonra Ankara'ya doğru hareket ediyoruz. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir.


Not:
Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.50
Carrefour - 07.55
Göksupark Girişi - 08.00

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.