Akdeniz’in İncisi Kıbrıs Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 28/10/2019
Dönüş: 31/10/2019
Tur Süresi: 3 Gece 4 Gün
Tur Tipi: Yurtdışı Turlar
Tur Fiyatı: 1.650,00 TL

Tur Programı

Kıbrıs’ta daha önce doğa yürüyüşü yaptınız mı bilemiyoruz. Eğer yapmadıysanız sizlere Kıbrıs doğasında ve arkeolojik alanlarında 2 gün süreyle sonbahar döneminde ve fazla sıcak olmayan ortamda doğa yürüyüşü yapmak istiyoruz. Böyle bir etkinliği yaşamak ve yapmak istiyorsanız sizleri Le Chateau Lambousa Celebrity Hotel Binası konaklamalı doğa yürüyüşü içerikli  Kıbrıs gezimize bekliyoruz. Davetlisiniz.  

1.GÜN (ANKARA-ERCAN-LEFKOŞA-GİRNE-LAPTA): Sabah saat: 06.45’te Kumrular/İzmir Caddesi köşesinde buluşup transfer aracımızla hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra  Esenboğa Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’ne gidip, bilet, Check-in ve bagaj teslimi sonrası Pagasus Havayolları’nın Ankara-Ercan seferini gerçekleştirecek PC-1881 sefer sayılı uçuşu ile saat: 09.50’de Lefkoşa için havalanıyoruz. Yaklaşık 1.5 saat süreli uçuş sonrası yerel saat ile saat 10.05’te Girne Ercan Havaalanı’na iniyoruz. Gümrük ve bagaj alımı sonrası bizi bekleyen transfer aracımıza binerek Lapta bölgesindeki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Günü, otelin havuz ve diğer ünitelerinden yararlanarak geçirip akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Lapta’da geçiriyoruz.  

2.GÜN (
GİRNE-BEŞPARMAK DAĞLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ-LAPTA):
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş donanımlı olarak aracımıza binerek hareket ediyoruz. Yolumuza devam edip Girne Boğazköy  Piknik Alanı’na gidiyoruz. Toplamda 15-16 km süreli yürüyüşümüzde yönümüzü Beşparmak Dağları’nın zirvesine doğru çevirerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Parkurumuz öyle bir yeri ki  hem güneyde kalan KKTC Başkenti Lefkoşa’yı, hem de kuzeyde bulunan Girne’yi görme olanağı bulabiliyoruz. 1963-1974 arası şiddetli çatışmalara sahne olan bölgelerinden geçtikten sonra yürümeye devam edip Huavento Kalesi’ne gidiyoruz.  Önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra yürüyüşümüze devam edip akşam saat 17.00 civarında etkinliğimizi bitiriyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek otelimize gidiyoruz. Havuz ve otel ünitelerinden yararlanıp odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Casino’da şansını denemek, serbest zaman geçirmek isteyenler katılımcılarımıza hareket edip Kıbrıs’ta olmanın keyfini çıkarıyoruz. Bu etkinliğe katılmak istemeyenler otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan Bar’larda hoşça zaman geçirebilirler. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize dönüyoruz. Geceyi Lapta’da geçiriyoruz. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.  

3.GÜN (
LAPTA-ZAFER BURNU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ-LAPTA):
 Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş donanımlı olarak aracımıza binerek hareket ediyoruz. Bugünkü yürüyüş etkinliğimiz Zafer Burnu yürüyüşü olacak. Toplamda 14-15 km mesafeli gerçekleşecek olan Kapaza Bölgesi’nde Milli Park bariyerlerinin olduğu yerden yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman dokusu içerisinden ve güzel deniz manzarası eşliğinde yürüyüşümüze devam edip parkurumuz üzerinde Abostolos Andreya Manastırı’nı görüyoruz. Kısa süreli dinlenme ve fotoğraf çekimleri sonrası eskiden aktif olarak Manastır bünyesinde kullanılan yapı kalıntılarının arasından geçerek su depolarının bulunduğu yerde  fotoğraf molası veriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde   yürüyüşümüze devam edip uygun bir yerde önceden hazırlanan kumanyaları afiyetle yedikten sonra Fener Adası’na yürümeye devam ediyoruz. Doğa ve deniz eşliğinde Zafer Burnu Fener Adası’nda Polis Kulübesi’nde yürüyüşümüzü bitiriyoruz. Türkiye-Suriye ve Lübnan Dağlarının havanı açık olması halinde görülebildiği bu etkinlikte dileyen katılımcılarımız 10 metre yükseklikten denize atlayabilir veya çay-kahve molası vererek muhteşem manzaraları seyredebilir. Yapılan etkinlikler sonrası aracımızla hareket edip Lapta’daki otelimize gidiyoruz. Havuz ve otel ünitelerinden yararlanıp odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi otelimizde geçiriyoruz.

4.GÜN (
LAPTA-GİRNE-ANKARA):
 Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılıyoruz. Transfer aracımıza binerek saat 09.00’da Ercan Havaalanı Dışhatlar Terminali’ne gidip bilet, Check-in ve bagaj teslimi sonrası Pegasus Havayolları’nın Ercan-Ankara seferini gerçekleştirecek PC-1884 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.00’de Ankara için havalanıyoruz. Yaklaşık 1.5 saat süreli uçuş sonrası yerel saat ile saat 13.10’da Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Gümrük işlemleri ve bagaj teslimi sonrası isteğe bağlı olarak Free Shop’ta alış veriş yapıyoruz. Mola sonrası bizi bekleyen transfer aracımıza binerek ara duraklarda katılımcılarımızı bıraktıktan sonra Kumrular/İzmir Caddesi köşesine gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde bulaşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus Havayolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, Ercan Havaalanı Transferleri, Programda belirtilen turlar, özel ulaşım ve kokartlı rehberlik hizmetleri, Belirtilen kategorideki otelde, 3 gece yarım pansiyon  konaklama, Doğa yürüyüşünde 2 öğün kumanya, Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Pegasus Havayolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, Ercan Havaalanı Transferleri, Programda belirtilen turlar, özel ulaşım ve kokartlı rehberlik hizmetleri, Belirtilen kategorideki otelde, 3 gece yarım pansiyon  konaklama, -- Doğa yürüyüşünde 2 öğün kumanya, -- Tüm çevre gezileri, -- Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati.

Biniş Noktaları

28 Ekim 2019 Pazartesi, saat: 06.45 Kumrular/İzmir Caddesi köşesi.

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun giysiler, koruyucu giysi, rahat bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk/panço, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, karbonhidratlı yiyecekler, el feneri, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.
 
Önemli Not:
- Kıbrıs'a T.C. kimliğiniz ile giriş yapmanız önerilmektedir. Pasaportunda Kıbrıs damgası olanlar Yunanistan'a giriş yapamazlar.
- Nüfus cüzdanı ile çıkış yapılabilir, sürücü belgesi ile alana giden yolcu kesinlikle uçamaz. 
- Kıbrıs’ta GSM hatlarını kullanacak misafirlerimizin ülkemizden çıkış yapmadan kullanmış oldukları operatörleri ile görüşerek GSM hatlarını yurt dışı dolaşıma açtırmaları ve uygun paket almaları önerilmektedir.

OTEL HAKKINDA:
Le Chateau Lambousa Celebrity Hotel Binası. http://www.lambousahotel.com/tr/hotel.html     

Paket Fiyatı ile ilgili Önemli Bilgiler

- Uçak geliş ve dönüş saatleri havayoluna bağlı olarak yakın saatlerde değişiklik gösterebilmektedir.
- Otellerdeki doluluk durumuna göre, emsal tesisler olmak koşulu ile değişiklik olabilmektedir.
- Satışlarda herhangi bir isim değişikliği yapılmamakta ve tur iptal edilememektedir. Tüketici bu durumu turu satın alırken kabul etmiş sayılacaktır.