Akdeniz’in İncisi Kıbrıs Turu


Gidiş: 17/04/2019
Dönüş: 19/04/2019
Tur Süresi: 2 Gece 3 Gün
Tur Tipi: Yurtdışı Turlar
Tur Fiyatı: 1.130,00 TL

Tur Programı

BİLDİĞİNİZ, GÖRDÜĞÜNÜZ BÜTÜN KIBRIS PROGRAMLARINI UNUTUN...
BİZE ÖZEL HAZIRLANAN LEZZETLER, DENEYİMLİ REHBERLİK HİZMETİ, TARİH VE DOĞAYI İÇ İÇE HARMANLAYAN MUHTEŞEM BİR PROGRAMA DAVETLİSİNİZ.

1.Gün (Ankara Esenboğa Havaalanı • Lefkoşa • Girne):
Saat 08.00’de Anakara Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası Ankara-Ercan seferini gerçekleştirecek PC-1881 sefer sayılı Türkiye saatiyle 09.55 kalkışlı Pegasus uçağına biniyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından, Ercan Havalimanında bizi bekleyen servis aracımız ve rehberimizle buluşuyor ve zaman kaybetmeden Girne gezimize başlıyoruz. Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyü’ne çeviriyoruz. Orada 12.yy.da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırı’nı yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyü’nü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı açık hava müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, barış ve özgürlük anıtını panoramik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne Kalesi’ni ve içerisinde bulunan zindanlarını arkeoloji müzesini ve dünyadaki şuana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci gemi batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne Limanı’nın kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra Girne şehrinde serbest zaman verilecektir. Dileyen misafirlerimiz Girne Limanı’nda kahvesini yudumlarken dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yaptıktan sonra otobüste buluşup otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Casino’da şans denemek, vakit geçirmek isteyenler yanı sıra otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan barlarında ilerleyen vakitlere kadar eğlenebilirsiniz.  

2. Gün(Girne • Lefkoşa • Ledra Palas • St. Barnabas • Lala Mustafa Paşa Cami • Gazi Mağusa): Sabah kahvaltısının ardından, otelden hareket ederek Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa –Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un sarayının panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan boğaz şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşa’ya geçiyoruz. Lefkoşa da binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev; Barbarlık Müzesi ziyaretin etmemizin ardından da adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Ledra Palas Oteli’ni, Ledra Palas sınır kapısını, panoramik olarak gördükten sonra Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne kapısını, Mevlevi müzesini panoramik, saray önü meydanını, Venedik sütununu, bir Osmanlı yapısı olan kumarcılar hanı, tarihi dokusu ve daracık sokaklarında yürüyerek ziyaret edip Kıbrıs’taki iki büyük Katolik katedralinden Osmanlılar zamanında camiye çevrilen Kıbrıs’ın Ayasofya’sını ve Sultan Mahmut Kütüphanesi gördükten sonra büyük hanı ziyaret edip Kıbrıs mutfağından çeşitli lezzetleri tatmak isteyenlere Kıbrıs nakışları ve sanat atölyelerini bir arada bulunduğu Kıbrıs özgü hediyelikleri bulabileceğiniz tarihi büyük hanın içinde serbest zaman veriyor dileyenler de arasta çarşısını ve en son açılan lokmacı geçiş kapısını gördükten sonra da otobüsümüzde buluşup Gazimağusa’ya doğru harekete geçiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine varıyoruz. İlk olarak yazının bulunduğu ve bakırın işlendiği Enkomi şehrini panoramik olarak görüp adada ilk kez Hıristiyanlığı yaymaya çalışan St. Barnabasa hitaben inşa edilen bugünkü St. Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra salamise hareket ediyoruz. Helenistik kalıntılarıyla Salamis’teki roma tiyatrosu,       Gymnasium’u ve hamamlarıyla ünlü Salamis antik şehrini ziyaret edip Gazimağusa’ya doğru hareket ediyoruz ilk olarak Mağusa surlarını tarihi deniz kapısını, Lala Mustafa Paşa Cami’yi, Venedik sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in zindanını gördükten sonra serbest zaman verilecek daha sonra da Canbulat Paşa kapısı panoramik görüp, hayalet şehir olarak günümüze kadar gelen kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra Girne’deki otelimize dönüyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Girne’de geçiriyoruz.  

3.Gün(Girne • Ercan Havalimanı • Ankara Esenboğa Havalimanı): Sabah kahvaltımızın ardından, otelde serbest zaman olarak vakit geçirebiliriz. 12.00’da odalarımızdan çıkış yapacağız. Belirtilen saatte Ankara Esenboğa’ya dönüş için Ercan Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları saat 22.00 uçuşuyla Ankara Esenboğa Havalimanı uçağına binmek üzere 2 saat öncesinde havalimanında oluyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde bulaşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus Havayolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, Ercan Havaalanı transferleri, Programda belirtilen turlar, Özel ulaşım ve kokartlı rehberlik hizmetleri, Belirtilen kategorideki otelde, 2 gece yarım pansiyon  konaklama, Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Tüm öğle yemekleri, Akşam yemeklerinde su dışında alınan tüm içecek ücretleri, Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 3.Gün akşam yemeği, Pasaport ile çıkış yapılması halinde, 15.00 TL olan Yurtdışı çıkış harcı.

Biniş Noktaları

17 Nisan Ankara Esenboğa Havalimanı, Dış Hatlar Terminali - 08.00 

Önemli Hatırlatmalar

Paket Fiyatı ile ilgili Önemli Bilgiler:
Uçak geliş ve dönüş saatleri havayoluna bağlı olarak yakın saatlerde değişiklik gösterebilmektedir.
Otellerdeki doluluk durumuna göre, emsal tesisler olmak koşulu ile değişiklik olabilmektedir.
Satışlarda herhangi bir isim değişikliği yapılmamakta ve tur iptal edilememektedir. Tüketici bu durumu turu satın alırken kabul etmiş sayılacaktır.
ÖNEMLİ HATIRLATMA Kıbrıs'a T.C. kimliğiniz ile giriş yapmanız önerilmektedir. Pasaportunda Kıbrıs damgası olanlar Yunanistan'a giriş yapamazlar. Nüfus cüzdanı ile çıkış yapılabilir, sürücü belgesi ile alana giden yolcu kesinlikle uçamaz. Kıbrıs’ta GSM hatlarını kullanacak misafirlerimizin ülkemizden çıkış yapmadan kullanmış oldukları operatörleri ile görüşerek GSM hatlarını yurt dışı dolaşıma açtırmaları ve uygun paket almaları önerilmektedir.