Akdeniz’in İncisi Kıbrıs Turu


Gidiş: 28/10/2019
Dönüş: 31/10/2019
Tur Süresi: 3 Gece 4 Gün
Tur Tipi: Yurtdışı Turlar
Tur Fiyatı: 1.650,00 TL

Tur Programı

Kıbrıs’ı daha önce bu şekilde gezmediğinize eminiz. Lefkoşa, Mağusa, Girne ve Beşparmak bölgelerini kapsayan, Kıbrıs Barış harekâtında yer alan kahramanlarımızın yattığı Boğaz Şehitliği, Kanlı küvet olayının izlerinin sergilendiği Barbarlık Müzesini, Avrupa’nın en büyük ikona müzelerinden biri olan St. Barnabas Müzesini, vatan şairi Namık Kemal’in esaret yıllarını geçirdiği Namık Kemal zindanını, hayalet şehir Maraş’ı, Beşparmak dağlarının eteklerine kurulmuş, gotik sanatının eşsiz örneklerini, Çıkartma plajını, Mavi Köşkü ve Kıbrıs tarihine tanıklık etmiş daha nice gezi alanlarını kapsayan, Le Chateau Lambousa Celebrity Hotel Binası konaklamalı nefis Kıbrıs gezimize davetlisiniz.  

1.GÜN (
ANKARA-ERCAN-LEFKOŞA-GİRNE-LAPTA):
Sabah saat: 06.45’te Kumrular/İzmir Caddesi köşesinde buluşup transfer aracımızla hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra  Esenboğa Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’ne gidip, bilet, Check-in ve bagaj teslimi sonrası Pagasus Havayolları’nın Ankara-Ercan seferini gerçekleştirecek PC-1881 sefer sayılı uçuşu ile saat: 09.50’de Lefkoşa için havalanıyoruz. Yaklaşık 1.5 saat süreli uçuş sonrası yerel saat ile saat: 10.05’te Girne Ercan Havaalanı’na iniyoruz. Gümrük ve bagaj alımı sonrası bizi bekleyen transfer aracımıza binerek Lapta bölgesindeki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Günü, otelin havuz ve diğer ünitelerinden yararlanarak geçirdikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Lapta’da geçiriyoruz.

2.GÜN (
LAPTA-GİRNE-LAPTA):
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası belirlenen saatte otelimizden ayrılıp  Girne Dağlarının eteklerinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. 12.yy.da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını ve yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp gezip fotoğraf çekiyoruz. Çay-kahve ve serbest alış veriş molası sonrası 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu Bölgesi’ndeki Karaoğlanoğlu Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı Açıkhava Müzesini ve ardından da Yavuz Çıkarma Körfezini, Barış ve Özgürlük Anıtını panoramik olarak gördükten sonra Ada’nın en sıcak dokusuna sahip Girne’ye gitmek için yola çıkıyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşaa edilen tarihi Girne Kalesi’ni ve Kale içinde bulunan zindanlarını, Arkeoloji Müzesini ve dünyadaki şuana kadar çıkartılabilmiş en eski konumda ve 2300 yaşında olan ikinci gemi batığını görüp fotoğraf çektikten sonra  geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve Ada’yı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne Limanı’nın kuşbakışı görüntüsünü fotoğrafladıktan sonra Girne’de serbest zaman molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Girne Limanı’nda kahvesini yudumlarken dileyen katılımcılarımızda Girne Çarşılarında bulunan mağazalarda alışveriş yapabilirler. Yapılan etkinlikler sonrası tur aracımıza binip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda dinlenme, havuz ve serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Casino’da şansını denemek, serbest zaman geçirmek isteyenler katılımcılarımıza hareket edip Kıbrıs’ta olmanın keyfini çıkarıyoruz. Bu etkinliğe katılmak istemeyenler otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan Bar’larda hoşça zaman geçirebilirler. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize dönüyoruz. Geceyi Lapta’da geçiriyoruz. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.        

3.GÜN (
LAPTA-GİRNE-LEFKOŞA-GAZİMAĞUSA-LAPTA):
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası belirlenen saatte otelimizden ayrılıp  Lefkoşa ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa–Girne Boğazı Vadisi’nden geçip Ada’nın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un Sarayı’nı panoramik olarak gördükten sonra Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan Boğaz Şehitliğini ziyaret edip fotoğraf çekiyoruz. Ziyaret sonrası hareket edip Başkent Lefkoşa’ya gidiyoruz. Lefkoşa da Binbaşı Nihat İLHAN’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev; Barbarlık Müzesi ziyareti sonrası Ada’yı iki farklı bölgeye ayıran Yeşil Hat sınır çizgisinden kesitleri, Ledra Palas oteli ve Ledra Palas Sınır Kapısı panoramik olarak gördükten sonra Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa Surlarını, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne Kapısını, Mevlevi Müzesini panoramik, Saray Önü Meydanı’nı, Venedik Sütunu’nu, bir Osmanlı yapısı olan Kumarcılar Hanı görerek, tarihi dokusu ve daracık sokaklarında yürüyerek ziyaret edip Kıbrıs’taki iki büyük Katedralinden Osmanlılar zamanında camiye dönüştürülen Kıbrıs’ın Ayasofya’sını ve Sultan Mahmut Kütüphanesi görüp gezdikten sonra Büyük Hanı ziyaret ediyoruz. Kıbrıs mutfağından çeşitli lezzetleri tatmak isteyenlere Kıbrıs nakışları ve sanat atölyelerini bir arada bulunduğu Kıbrıs’a özgü hediyelikleri bulabileceğiniz tarihi Büyük Han’ın içinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen katılımcılarımız  Arasta’yı ve en son açılan Lokmacı Geçiş Kapı’sını gördükten sonra da yola çıkıp Gazimağusa’ya gidiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya Ovası’ndan geçip Gazimağusa Bölgesine gidiyoruz. İlk olarak yazının bulunduğu ve bakırın işlendiği ekonomi şehrini panoramik olarak görüp adada ilk kez Hristiyanlığı yaymaya çalışan St. Barnabas’a hitaben inşaa edilen bugünkü St. Barnabas  İkon ve Arkeoloji Müzesini görüp gezdikten sonra ziyaret edip, Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra Salamis’e hareket ediyoruz. Helenistik Dönem kalıntılarıyla Salamis’teki Roma Tiyatrosu, Gymnasium’u ve Hamamlarıyla ünlü Salamis Antik Şehrini  görüp gezdikten sonra Gazimağusa’ya doğru yola çıkıyoruz. Gezi kapsamında;  ilk olarak Mağusa Surlarını,  tarihi Deniz Kapısını, Lala Mustafa Paşa Camii’yi, Venedik Sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal Meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in yattığı Zindanı’nı görüp gezdikten sonra serbest zaman molası veriyoruz. Mola sonrası Canbulat Paşa Kapısı’nı panoramik olarak gördükten sonra, günümüze kadar hayalet şehir olarak gelen ve bugün bile kapalı Maraş Sınır gezisini tamamladıktan sonra Lapta’daki otelimize gidiyoruz. Havuz, serbest zaman ve odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi otelimizde geçiriyoruz.

4.GÜN (
LAPTA-GİRNE-ANKARA):
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılıyoruz. Transfer aracımıza binerek  saat: 09.00’da Ercan Havaalanı Dışhatlar Terminali’ne gidip bilet, Check-in ve bagaj teslimi sonrası Pagasus Havayolları’nın Ercan-Ankara seferini gerçekleştirecek PC-1884 sefer sayılı uçuşu ile saat: 11.00’de Ankara için havalanıyoruz. Yaklaşık 1.5 saat süreli uçuş sonrası yerel saat ile saat: 13.10’da Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Gümrük işlemleri ve bagaj teslimi sonrası isteğe bağlı olarak Free Shop’ta alış veriş yapıyoruz. Mola sonrası bizi bekleyen transfer aracımıza binerek ara duraklarda katılımcılarımızı bıraktıktan sonra Kumrular/İzmir Caddesi köşesine gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde bulaşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus Havayolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, Ercan Havaalanı Transferleri, Programda belirtilen turlar, özel ulaşım ve kokartlı rehberlik hizmetleri, Belirtilen kategorideki otelde, 3 gece yarım pansiyon  konaklama, Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Tüm öğle yemekleri, Akşam yemeklerinde su dışında alınan tüm içecek ücretleri, Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, 4. Gün akşam yemeği. Pasaport ile çıkış yapılması halinde, 15.00 TL olan Yurtdışı çıkış harcı.

Biniş Noktaları

28 Ekim 2019 Pazartesi, Saat: 06.45 Kumrular/İzmir Caddesi köşesi.

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun giysiler, koruyucu giysi, rahat bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk/panço, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, karbonhidratlı yiyecekler, el feneri, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.
 
Önemli Not:
- Kıbrıs'a T.C. kimliğiniz ile giriş yapmanız önerilmektedir. Pasaportunda Kıbrıs damgası olanlar Yunanistan'a giriş yapamazlar.
- Nüfus cüzdanı ile çıkış yapılabilir, sürücü belgesi ile alana giden yolcu kesinlikle uçamaz. 
- Kıbrıs’ta GSM hatlarını kullanacak misafirlerimizin ülkemizden çıkış yapmadan kullanmış oldukları operatörleri ile görüşerek GSM hatlarını yurt dışı dolaşıma açtırmaları ve uygun paket almaları önerilmektedir.

OTEL HAKKINDA:
Le Chateau Lambousa Celebrity Hotel Binası. http://www.lambousahotel.com/tr/hotel.html    

Paket Fiyatı ile ilgili Önemli Bilgiler

- Uçak geliş ve dönüş saatleri havayoluna bağlı olarak yakın saatlerde değişiklik gösterebilmektedir.
- Otellerdeki doluluk durumuna göre, emsal tesisler olmak koşulu ile değişiklik olabilmektedir.
- Satışlarda herhangi bir isim değişikliği yapılmamakta ve tur iptal edilememektedir. Tüketici bu durumu turu satın alırken kabul etmiş sayılacaktır.