Alakoç Ve Üyücek Yaylaları Böğürtlen Rotası Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 01/09/2019
Dönüş: 01/09/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

  Bu pazar rotamızı yine yaylalara çevirdik. Mevsim şartları gereği yürümek için sık orman ve kapalı alan dokusu ile oldukça ideal olan bu rota bizlere, derelerde, vadi yataklarında, taş diplerinde ve orman içi alanlarda daha farklı güzellikler sunacak. Ağustos ayı bitiyor, Eylül ayının bu ilk gününde havalar hala sıcakken, orman içi patika ve yollardan geçecek ve doğanın bize sunduğu böğürtlen ve çileklerden yiyerek güzel bir yürüyüş yapacağız.  Yürüyüş rotamız 14 km. ve süresi 5 saat. Parkurumuz zorluk derecesi düşük orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır.  

HATIRLATMA: 01 Eylül 2019 Pazar, Kumrular Sokak – İzmir Caddesi Kesişimi, saat 07.30'de buluşup hareket ediyoruz.  

1.GÜN:
Sabah saat 07.30’da Kumrular Sokak, kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kızılcahamam yönüne devam ediyoruz. Kızılcahamam'da çay/ihtiyaç molası verdikten sonra yolumuza devam edip Akyarma mevkiinde aracımızdan iniyor ve yapacağımız hazırlıklar sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman içi ve patika yollardan ve yer yer patikaların olmadığı bölgelerden geçerek 16.00 gibi etkinliğimizi sonlandırıyoruz.  Güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Araçla Ulaşım, Tüm Çevre Gezileri, Rehberlik Hizmetleri ve TURSAB Güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri, Kişisel Harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi Kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.50
Carrefour - 07.55
Göksupark Girişi 08.00

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.