Aziz Paul Yolu Pansiyon Konaklamalı Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 26/10/2019
Dönüş: 29/10/2019
Tur Süresi: 3 Gece 4 Gün
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 760,00 TL

Tur Programı

Tabii dokusuyla bünyesinde fazlasıyla oksijen ve huzur barındıran, Toros dağlarının eteklerinde muhteşem bir parkur. Kızılçam ağaçların, saçlı meşelerin, deli zeytinlerin, defnelerin, mersinlerin yanı sıra ilerlerken, aşağıda akan Göksu size eşlik ediyor. Karşılaşacağınız kaya yazıtı, kanyona da adını veriyor. Yol yapımı sırasında bir bölümü tahrip olmuş ama üzerindeki şiirde köle olarak doğup ünlü bir filozof olarak ölen Epiktetos’tan söz ediliyor ve şöyle başlıyor: Ey yolcu, yol hazırlığını yap ve koyul yola; şunu bilerek: Yalnızca benliğinde özgür olan kişidir özgür insan / Kendi doğasındadır özgürlüğün ölçüsü, / Ve kararında içtense, / Yüreğindeyse dürüstlüğü, işte bunlar asil yapar kişiyi / Ve bunlarla yücelir insan, hatalarla değil. Antik çağın efsanevi Kral Yolu’nun geçtiği yerlerden biri. St. Paul’un Perge’den Psidia Antiokheia’sına giderken buradan geçişi de, kanyonu dönemin uygarlıklarınca dinsel değeri olan bir yere dönüştürüyor. Aziz Paul Yolu, Antalya’nın 10 km doğusundaki Perge ile Eğirdir Gölü’nün kuzeydoğusundaki Yalvaç arasında yer alan 500 km’lik ve yürümesi 27 gün süren işaretlenmiş bir rotadır. Antalya’nın 80 km kuzey doğusundaki Köprülü Kanyon Ulusal Park’ın girişindeki Beşkonak’tan başlayan ikinci bir kolu vardır. İkinci kol, Roma antik kenti Ada’da ilk rotayla birleşir. Rota, Roma yolları, patikalar ve orman yollarından geçer. Saint Paul yolunun 2 etabını yürüyecek eski medeniyetlerin izlerini göreceğiz, 2500 metre zirve yüksekliği olan Bozburun dağının zirvesine çıkacağız. Akşamları ateş başında neşeli sohbetler yapacağız.

1.GÜN: Sabah saatlerinde Çaltepe’de bulunan tesisimize ulaşıyoruz. Kahvaltı ve oda yerleşiminin ardından kumanyalarımızı alarak etkinliğimizin ilk etabı olan Tazı Kanyonu- Çaltepe arasında 15km’lik parkurumuzu icra ediyor ve pansiyonumuza ulaşıyoruz. Akşam yemeği sonrası ateş başında semaver çayı içerken sohbet ediyoruz.


2.GÜN: Sabah Erken kahvaltımızı aldıktan sonra aracımıza binerek zirvesine tırmanacağımız Bozburun Dağının eteklerine ulaşıyoruz. Burada hazırlıklarımızı yaptıktan sonra rotamıza girerek zirve tırmanışına başlıyoruz. Bu faaliyetimiz gidiş dönüş yaklaşık 8 saat sürecek. Zirvede Antalya manzarası bizi bekliyor. Zirvede vereceğimiz yemek ve fotoğraf molası sonrası dönüş rotamıza girerek aracımıza ulaşıyoruz. Pansiyonumuza dönerek akşam yemeği, ateş başı sohbetleri sonrasında istirahate çekiliyoruz.
 

3.GÜN: 
Sabah kahvaltının ardından, etkinliğimize 17kmlik Selge-Çaltepe arasında gerçekleştireceğimiz yürüyüşle devam edeceğiz. Muhteşem tabii dokusu, kanyon ve kral yolları ile oldukça otantik bir gün olacak bizim için. Akşam saatlerinde Çağıltepe’de son bulacak yürüyüşümüzün ardından akşam yemeği ve konaklama için pansiyonumuza geçeceğiz.


4.GÜN: Pansiyonumuzdan alacağımız kahvaltının ardından, Dönüşe geçiyoruz. Rotamız da Eğirdir var. Göller bölgesinin incisi, yeşille mavinin buluştuğu Eğirdir ilçemize Saat 11.00 gibi  ulaşıyor ve burada  3 saat serbest zaman veriyoruz. Bu zaman içinde; Şehri gezebilir, meşhur balık lokantalarından birinde güveçte kerevit ve göl levreği yiyebilirsiniz. Saat 14.30 gibi Ankara’ya doğru hareket ediyoruz ve saat 20.00 civarında Ankara’ya ulaşıyor ve bir başka KAFKA TUR etkinliğinde buluşmak dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel tur araçları ile ulaşım, Araç içi ikramlar. Pansiyon konaklama (3 Gece), Sabah kahvaltısı ( Pansiyonda 4), Öğle yemeği (Kumanya 3), Akşam Yemeği ( Pansiyonda 3), Programda belirtilen parkurlar, Rehberlik ve Acenta refakat hizmetleri, Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar, Milli park giriş ücretleri, Tüm çevre gezileri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Alınan ekstra yiyecek ve içecekler, Dördüncü gün akşam yemeği, Kişisel harcamalar, Müze giriş ücretleri.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi – 22.00
Milli Kütüphane – 22.05
Armada – 22.10
Cepa/Kentpark – 22.15
Ümitköy Köprüsü – 22.20
Gordion AVM Karşısı – 22.25
Anse AVM Önü – 22.30

Önemli Hatırlatmalar

*Bu Etkinlik Katılımcı Sayısı Minimum 10 Kişi Olduğunda Gerçekleştirilecektir.
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, uygun bir sırt çantası, su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı, şarj aleti, anti bakteriyel jel, havlu, terlik. 
Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz. Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.