Beypazarı Abant Turu


Gidiş: 20/10/2019
Dönüş: 20/10/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 120,00 TL

Tur Programı

Ankara’nın yakın ilçeleri arasında yer alana ve son yıllarda sivil mimari ev örnekleri ve yöresel tatlarla ön plana çıkan Beypazarı, Sarıyar Barajı’nın son uzantıları arasında yer alıp önemli bir sulak alan olan Davutoğlan Kuş Cenneti, Yine Beypazarı gibi aynı özelliklere sahip Nallıhan ve Mudurnu gezimizde uğrayacağımız başlıca duraklar olacaktır.  Ülkemizin eşsiz güzelliklerinden biri olan ve bir dip beslenme/krater gölü olan Abant Gölü ilk bahar döneminde bambaşka güzellikler sunacak bizlere. Burada alternatifli bu programımızda isterseniz hafif tempolu doğa yürüyüşümüze katılabilir, isterseniz göl kenarında güzel vakit geçirebilir ve bu anları fotoğraf karelerinizde ölümsüzleştirebilirsiniz.

1.GÜN: 07.00’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramıyla, Ayaş üzerinden yolumuza devam edip Ankara’ya 100 Km uzaklıktaki Beypazarı’na gidiyoruz. 1850’li yıllarda yapılan sivil mimari ev örnekleri arasında gezinti yaparak Kent Tarihi Müzesi’ne gidiyoruz. Müze gezisi sonrası yürüyerek eski yapıların arasında yürüyerek Etnografya Müzesi’ne gidiyoruz. Müze gezisi sonrası kurulan pazarda isteğe bağlı olarak alışveriş yapıyoruz. Gümüş alışverişi de yaptıktan sonra öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra yola çıkıp Davutoğlan Kuş Cenneti’ne gidiyoruz. Kız tepesi etekleri altında Sarıyar Barajı Gölünün son uzantılarında barınan kuş türlerini görüp fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra yolumuza devam edip Nallıhan’a gidiyoruz. Ayhan SÜMER Kültür Merkezi, İğne Oyaları, Kocahan ve Nasrullah Camisi gezisi sonrası yolumuza devam edip Mudurnu’ya gidiyoruz.  Bolu’ya bağlı bu ilçede 1850’li yıllarda yapılan sivil mimari ev örneklerinin bulunduğu dar sokaklarda gezinti yaparak fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra hareket edip Abant Dağ yoluna girerek Abant Gölü’nü kuş bakışı seyredip fotoğraf çekiyoruz. Doğa harikası bir dip beslenme/krater gölü olan Abant’ta Örencik Yaylası’na gidip 2-3kmlik parkurda doğa yürüyüşü yaptıktan sonra gölün bir bölümden yapacağımız gezinti sonrası saat 18.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Abant kavşağında vereceğimiz mola sonrası, araç içinde, çay-kahve ikramlarıyla yolumuza devam edip saat 21.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araçta sıcak-soğuk içecek ikramı, Araçta kahvaltılık sandviç, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi Refakati.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Öğle yemeği,Akşam yemeği, Müze ve ören yerleri.

Biniş Noktaları

Kumrular - 07.00
Milli Kütüphane - 07.05
Armada - 07.10
Cepa/Kentpark - 07.15   
Acity - 07.20
Carrefour - 07.25
Giyim Dünyası - 07.30
Optimum Outlet - 07.35

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun koruyucu giysiler, şapka, panço/yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, fotoğraf makinesi.