Beypazarı Kelebekler Vadisi Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 21/09/2019
Dönüş: 21/09/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Bu cumartesi hafif bir doğa yürüyüşü yapmak üzere Beypazarı Kelebekler Vadisi’ne gidiyoruz. Aracımızla Beypazarı İnözü Vadisi’ne ulaşıp buradan eski adıyla Kocadere, yeni adıyla Kelebekler Vadisi’ne girip yürüyüşümüze başlıyoruz. Vadi boyunca yürüyüp güzel fotoğraflar çekerek ilerleyecek ve aynı rotadan geri dönüp başladığımız noktada yürüyüşümüzü tamamlayacağız. Parkur uzunluğu 10 km. olan yürüyüşümüzün süresi tahmini 3,5 saattir ve sonrasında Beypazarı’nda vereceğimiz serbest zamanda katılımcılarımızın yöresel lezzetler tatma ve alış veriş yapma imkânı olacak.

HATIRLATMA: Bu rotamız doğa yürüyüşüne yeni başlamak isteyenler için uygundur.  

HATIRLATMA 2: 
21 Eylül 2019 Cumartesi, Kumrular Sokak – İzmir Caddesi Kesişimi, saat 08.00'de buluşup hareket ediyoruz.
 
1.GÜN: 
Sabah saat 08.00'da Kumrular Sokak, kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Ayaş yönüne devam ederek Ayaş'da çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Yolumuza devam edip İnözü Vadisi’nde aracımızdan iniyor ve hazırlıklarımızı yapıp yürüyüşümüze başlıyoruz. Vadi içinden geçerek yavaş yavaş vadinin yukarısına doğru ilerliyoruz. Vadideki doğal yaşamın bize sunduğu güzellikler içinden geçerek dönüş noktamıza ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz moladan sonra dönüşe geçerek aynı rotadan aracımıza ulaşarak Beypazarı’na geçeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda yöresel lezzetler tatma ve alışveriş yapma fırsatımız olacak. Daha sonra belirlenen saatte aracımıza binerek Ankara’ya dönüyoruz. Saat 19.00 gibi Ankara’ya ulaşıp, güzel bir cumartesi günü geçirmiş olmanın keyfiyle tekrar görüşmeyi dileyerek vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Araçla Ulaşım, Tüm Çevre Gezileri, Rehberlik Hizmetleri ve TURSAB Güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri, Kişisel Harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 08.00
Milli Kütüphane - 08.05
Armada - 08.10
Cepa/Kentpark - 08.15
Acity - 08.20
Carrefour - 08.25
Optimum Girişi - 08.40

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri şartlara göre rotada değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.