Bolu Yaylaları Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 14/07/2019
Dönüş: 14/07/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 90,00 TL

Tur Programı

Yaz sıcaklarının etkisini artırdığı bu günlerde doğada güzel bir gün geçirmek için, orman içi patikalar ve yollardan oluşan , yayladan yaylaya geçen güzel bir sezon parkurunda yürümeye davetlisiniz.  Çam  ve köknar ormanları içinden geçerek yeşil doku içinde güzel yaylalar göreceğiz ve doğada bulunmanın keyfini birlikte yaşayacağız. Sırasıyla Akçakavak, Çatak, Saraycık, Berk ve Sarıalan yaylalarını görecek ve güzel fotoğraflar çekeceğiz. Parkurumuz 15-16 km. kolay ve süresi 5 saat, iniş, çıkış, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır. Güzel fotoğraflar çekmek ve yürümek isteyen doğaseverleri bekliyoruz. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir.   Not: Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.      

1.GÜN: 07:30 Kumrular Sokak’tan (İzmir caddesi kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimiz Göksupark’tan son katılımcılarımızı da aldıktan sonra Anadolu Otoyolu’ndan Bolu istikametine devam edeceğiz. Yol üzerinde vereceğimiz mola sonrası Bolu Sarıalan bölgesine rota başlangıç noktamıza  ulaşarak hazırlıklarımızı yaptıktan sonra yürüyüşümüze başlayacağız. Orman dokusu içerisinde çok özel bir parkur çizerek 15-16 km yürüyüp  saat 16.30 gibi etkinliğimizi sonlandırıp Ankara’ya hareket edeceğiz. Saat 19.00 gibi Ankara’ya ulaşıp, bir başka etkinliğimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 07.30
Milli Kütüphane 07.35
Armada 07.40
Cepa/Kentpark 07.45
Acity 07.55
Carrefour 08.00
Göksu Park: 08.10

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.