Çoğullu Ve Beşkonak Yaylaları Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 25/08/2019
Dönüş: 25/08/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Yaz sıcaklarının etkisini artırdığı bu günlerde Greenpark bölgesinde bulunan Çoğullar yaylasından Beşkonak yaylasına uzanan bir rotada orman içi patika yollardan geçerek güzel bir yürüyüş yapmak istiyoruz. Pek de bilinmeyen bir güzergâhta 16-17 km yürüyerek bir gün geçirmek için yürümeye davetlisiniz. Çam ve köknar ormanları içinden geçerek yeşil doku içinde güzel yaylalar göreceğiz ve doğada bulunmanın keyfini birlikte yaşayacağız. Parkurumuz 16-17 km, süresi 5 saat, zorluk derecesi düşük, iniş, çıkış, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır. Güzel fotoğraflar çekmek ve yürümek isteyen doğa severleri bekliyoruz.  
 
HATIRLATMA: 25 Ağustos Pazar, Kumrular Sokak – İzmir Caddesi Kesişimi, 07.30

1.GÜN:
07.30 Kumrular Sokak’tan (İzmir caddesi kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimize Göksupark’tan son katılımcılarımızı da aldıktan sonra Anadolu Otoyolu’ndan Bolu istikametine devam edeceğiz. Yol üzerinde vereceğimiz mola sonrası Greenpark bölgesine rota başlangıç noktamıza ulaşarak hazırlıklarımızı yaptıktan sonra yürüyüşümüze başlayacağız. Orman dokusu içerisinde çok özel bir parkur çizerek 16-17 km yürüyerek 16.30 gibi etkinliğimizi sonlandırıp Ankara’ya hareket edeceğiz 19.00 gibi Ankara’ya ulaşarak vedalaşıp ayrılıyoruz.  

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Araçla Ulaşım, Tüm Çevre Gezileri, Rehberlik Hizmetleri ve TURSAB Güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Kişisel Harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.55
Carrefour - 08.00
Göksu Park - 08.10

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı (bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su. İniş-çıkışlar ile ormanlık arazide yürüyüşümüzün zorluk derecesi düşüktür.