Çubuk Karagöl Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 20/10/2018
Dönüş: 20/10/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 65,00 TL

Tur Programı

Dört göl bir yayla ve sonbaharın eşliğinde seyrine doyamayacağınız bir manzara içinde yürümeye var mısınız? Güzel manzaralar seyretmek ve harika fotoğraflar çekmek için Çubuk Karagöl’e gidiyoruz. Mevsim şartları gereği yürümek için sık orman ve kapalı alan dokusu ile oldukça ideal olan bu rotada titrek kavak ağaçlarının müziği eşliğinde yürümeye ve güzel bir gün geçirmeye davetlisiniz. 

1.GÜN: Sabah saat 08.00’de Kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimize ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Çubuk ilçemize doğru yolumuza devam ediyoruz. Çubuk’ta çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Mola sonrası Karagöl Tabiat Parkına ulaşıyor ve hazırlıklarımızı yaparak yürüyüşümüze başlıyoruz. Seyir terasına kadar yaklaşık 2 km tırmanıyoruz. Burada Karagöl’ün sonbahar manzaralı fotoğraflarını çekip, ikinci, üçüncü ve dördüncü gölü görmeye gidiyoruz. Yaklaşık 15 km 5 saat sürecek zor olmayan bir yürüyüş yaparak tekrar Karagöl’e dönüyoruz. Dönüşte Çubuk’ta vereceğimiz molada meşhur Çubuk turşusundan tatma ve alışveriş yapma imkânımız olacak.  Mola sonrasında saat 19.30 civarlarında Ankara’ya dönüyoruz. Tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz. 

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri, Kafka Tur refakat hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, akşam yemeği, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi – 08.00
Milli Kütüphane – 08.05
Armada – 08.10
Cepa/Kentpark – 08.15
Acity – 08.20
Carrefour – 08.25
Giyim Dünyası – 08.30
Göksu Göleti/Eryaman Köprüsü – 08.40

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su. 
ZORLUK: İniş-çıkışlar ile ormanlık arazide yürüyüş