Daday Barış At Çiftliği Kastamonu


Gidiş: 12/10/2018
Dönüş: 14/10/2018
Tur Süresi: 2 Gece 3 Gün
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 345,00 TL

Tur Programı

“Doğa ile kültürü harmanladığımız çok özel bir program. Küre Dağları Milli Parkı içinde yer alan bölgede sonbaharda oluşan renk dönüşümünü görmek, Halaçoluğu Yaylasına çıkarak muhteşem orman dokusu içinde gezinti ve doğa yürüyüşü yapabilmek, bu mevsimde yağan yağmurlar sonucu şansımız yaver giderse ortaya çıkan kanlıca Mantarı toplanması ve bu mantarların şömine başında afiyetle tüketilmesi, Doğal orman dokusuna yakın tesisimizde konaklayarak keyifli anlar yaşamak artık sizlerin elinde. İsteğe bağlı olarak at binmek ve yöresel lezzetlerin tadına bakmak gezimizin vaz geçilmezleri arasında yer alıyor. Kültür gezisi kapsamında Kasaba Köyü Mahmut Bey Cami ve Kastamonu gezisi de kültürel etkinliğimiz arasında yer almaktadır. Sonbahar döneminde bölgeyi yakından tanımaya yönelik bu özel etkinliğimize davetlisiniz.

1.GÜN:
Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek ve sıcak-soğuk içecek ikramlarımız ile birlikte Akyurt-Çankırı-Kastamonu üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası toplamda 5.5 saat süreli yolculuk sonrası Kastamonu’ya 30 Km uzakta ve kuzeybatı yönünde olan Daday’a bağlı Çömlekçiler Köyü üstünde yer alan Barış At Çiftliği’ne gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak çadır kurup tesis konaklama seçeneğini kullanan misafirlerimizle odalarımıza girip saat: 07.30’a kadar uyuyoruz. Güne yöresel ürünlerinde bulunduğu güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası traktör römorku ile orman içi ve çalı çırpılı yollardan geçerek 9 Km uzaklıktaki Halacoluğu Yaylasına gidiyoruz. Muhteşem orman dokusu içinde, 1650 metredeki tepeye kadar yürüyerek çıkıp etrafı seyredip fotoğraf çekiyoruz. Farklı bir rotadan yürüyerek traktörü bıraktığımız alana geliyoruz. Rastladığımız Kanlıca mantarlarını toplayıp Mangalda sucuk menüsü, Kanlıca Mantarı, meyve ve çay-kahve ikramıyla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra grup halinde mantar toplamaya çıkıyoruz. Daha sonra isteğe bağlı olarak farklı bir rotadan muhteşem parkurumuzda 12 Km uzaklıktaki Taşçılar Göletine kadar doğa yürüyüşü yapıyoruz. Gölette bir süre dinlendikten sonra bizi bekleyen aracımıza binip çiftliğe dönüyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra ızgara menüsü ile hazırlanmış akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Keyifle yenilen yemek ve sohbetler sonrası Mikoloji/Mantar Bilimi hakkında kısa bilgi paylaşımı yaptıktan sonra kamp ateşimizi yakıp kanlıca mantarı tüketimi ve özel içecekler eşliğinde şarkılar söyleyerek gecenin keyfini çıkarıyoruz. Dileyen katılımcılarımızla gece yürüyüşü yapıyoruz. Geceyi Barış At Çiftliği evinde geçiriyoruz.

2.GÜN: Saat: 07.30’da kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası atların hazırlanmasıyla doğal bir parkurda sırayla ayrı bir ücret ödeyerek at biniyoruz. Öğle yemeğimizi değişik ürünlerle hazırlanmış yöreye özgü etli ekmek menüsü, meyve, ayran, çay-kahve ikramıyla afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Çiftlik çalışanlarına veda edip eşyalarımızı toplayıp saat: 13.30’da Çömlekçiler Köyünden ayrılıyoruz. Kısa süreli bir yolculuk sonrası Daday’a geliyoruz. Atatürk’ün misafir edildiği Daday Evi’nde, isteğe bağlı olarak yöreye özgü dokuma ürünlerinden alış veriş yaptıktan sonra Kasaba Köyüne gidiyoruz. Ahşap işlemeleriyle ünlü Mahmut Bey Camii’sini ziyaret ettikten sonra yolumuza devam edip Kurtuluş Savaşı’mızın en görkemli Anıtı olan Şerifebacı Anıtını görüp fotoğraf çektikten sonra kısa süreli yöresel ürün alış verişi yaptıktan sonra Kastamonu’da Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzelerini geziyoruz. Gezi sonrası hareket edip Ilgaz ayrımında mola verdikten sonra Ilgaz-Çankırı üzerinden yolumuza devam edip saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları, 2 Gece Tam Pansiyon Plus Otelde Konaklama, 2 Sabah Kahvaltı, 2 Öğle Yemeği, 1 Akşam Yemeği, Yemeklerde meşrubat, Tüm çevre gezileri, TURSAB Seyahat Sigortası, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati, Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Alkollü içecekler, Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 21.30

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz. Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.