Devrez Vadisi-Mamu Köprüsü Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 12/10/2019
Dönüş: 12/10/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 85,00 TL

Tur Programı

Bu hafta sonu sizlerle farkı bir rotada yürümek istiyoruz. Çankırı’nın Orta ilçesi ile Kurşunlu ilçesi arasında yer alan Devrez Çayı’nın bu bölümünde, antik çağda ve Hititler döneminde Tuzyolu olarak kullanılan parkurda doğa yürüyüşü yapmak istiyoruz. Sonbahar döneminde meyve bolluğunun fazlaca görüldüğü parkur su ögesinin olmasıyla da bir hayli ilgi çekici. Ve yürüyüşümüzün en güzel tarafı da yorgun bedenlerimizi Kurşunlu Kaplıcaları’nda bir saat süreyle dinlendirmek olacak. Yürüyüş ve kaplıca etkinliği ile farklı bir etkinlik olacağını söyleyebiliriz. Davetlisiniz.    

HATIRLATMA: Kaplıca girecek arkadaşlarımız eşyalarını ayrı bir poşete koyarak araçta bırakabilirler. Bu etkinlik için mayo, ince hafif havlu, terlik ve bone  getirmelerini öneriyoruz. 
   

HATIRLATMA2: 12 Ekim 2019 Cumartesi, saat 07.30’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.

1.GÜN: Sabah saat 07.30’da İzmir/Kumrular Caddesi’nde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Akyurt-Çubuk-Orta üzerinden yolumuz devam edip Kurşunlu’ya bağlı Köprülü Köyü’ne gidiyoruz. Köy girişindeki köprüde inip kısa süreli hazırlık sonrası Devrez Çay’ı akışı yönünde toplamda 10-11 km mesafeli ve yaklaşık 3-4 saat sürecek yürüyüşümüze başlıyoruz. Dere kenarından yürüyerek Çukurca Köyü’ne geliyoruz. Bir süre dinlendikten sonra yürüyüşümüze devam edip Mamu Köprüsü’nü görüp fotoğraf çekiyoruz. Samsun yolu yönünde yürüyüşümüze devam edip saat 16.00’da yol konaklama tesisine gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Daha sonra kaplıca tesisine gidip isteğe bağlı olarak 1.5 saat süreli kaplıcaya gidip yorgun bedenlerimizi dinlendirdikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeği yiyoruz. Yemek sonrası saat 19.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Çerkeş-Kızılcahamam üzerinden yolumuza devam edip saat 21.45’te Ankara’ya gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.  

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Araçla Ulaşım, Rehberlik Hizmetleri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi Refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar, Sabah Kahvaltısı. Kumanya Öğle Yemeği, Kaplıca Tesisinde Akşam Yemeği.

Biniş Noktaları

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi - 07.30  
Milli Kütüphane Önü - 07.35
 
Armada Önü - 07.40
 
Kentpark/Cepa - 07.45
 
Beşevler Kavşağı - 07.50
 
AnkaMall Karşısı/Ana Yol - 07.55
 
Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol - 08.00
 
Aydınlıkevler Kavşağı - 08.05
 
Altınpark Önü - 08.10

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun koruyucu giysiler, şapka, panço/yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, tozluk, baton(isteğe bağlı),fotoğraf makinesi ve aksesuarları. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içecekleriniz getirmeyi unutmayınız.