Dört Göl Bir Yayla Çubuk Karagöl Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 17/03/2019
Dönüş: 17/03/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Dört göl, bir yayla ve ilkbaharın eşliğinde seyrine doyamayacağınız bir manzara içinde yürümeye Çubuk Karagöl’e gitmeye var mısınız? Güzel manzaralar seyretmek ve harika fotoğraflar çekmek için Çubuk Karagöl’e gidiyoruz. Karagöl’den başlayacak yürüyüşümüz yine başladığımız noktada sona erecektir. Parkurumuz 15 km, orta zorlukta ve süre yaklaşık 5 saattir. Bu süre grup performansına göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunu olmayan ve yürüyüş için yeterli kondisyonu olan herkes katılabilir. Doğa yürüyüşünde belirtilen  zorluk biraz da kişiye göre değişmektedir. Kondisyonlu ve tecrübeli yürüyüşçülere göre çok kolay olan bir parkur başka birine çok zor gel ektedir. Bu nedenle kondisyon ve uygun donanımla katılım önemlidir. Bu nedenle aşağıda yazılı olan Yanınıza alın kısmını dikkate almanızı tavsiye ederiz.
Not: Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir.

1.GÜN: Sabah saat 08.00’de Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - Kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimize, ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Çubuk ilçemize doğru yolumuza devam ediyoruz. Çubuk’ta çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Mola sonrası Karagöl Tabiat Parkı’na ulaşıyor ve hazırlıklarımızı yaparak yürüyüşümüze başlıyoruz. Seyir terasına kadar yaklaşık 2 km tırmanıyoruz. Burada Karagöl’ün manzara fotoğraflarını çekip, ikinci, üçüncü ve dördüncü gölü görmeye gidiyoruz. Yaklaşık 15 km 5 saat sürecek orta zorlukta bir yürüyüş yaparak tekrar Karagöl’e dönüyoruz. Dönüşte Çubuk’ta vereceğimiz molada meşhur Çubuk turşusundan tatma ve alışveriş yapma imkânımız olacak. Mola sonrasında saat 19.30 civarlarında Ankara’ya dönüyoruz. Başka bir Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Akşam yemeği, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 08.00
Milli Kütüphane - 08.05
Armada - 08.10
Cepa/Kentpark - 08.15
Acity - 08.20
Carrefour - 08.25
Göksupark Girişi - 08.35

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.