Dört Göl Bir Yayla Çubuk Karagöl Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 13/10/2019
Dönüş: 13/10/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Dört göl, bir yayla ve titrek kavakların müziği eşliğinde seyrine doyamayacağınız sonbahar manzara içinde yürüyeceğiz. Güzel manzaralar seyretmek ve harika fotoğraflar çekmek için Çubuk Karagöl’e gidiyoruz. Karagöl’den başlayacak yürüyüşümüz yine başladığımız noktada sona erecektir. Parkurumuz 15.5 km, düşük zorlukta ve süre yaklaşık 5 buçuk saattir. Bu süre grup performansına göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunu olmayan ve yürüyüş için yeterli kondisyonu olan herkes katılabilir.

1.GÜN:
Sabah saat 07.30 da Kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimize ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Çubuk ilçemize doğru yolumuza devam ediyoruz. Çubuk’ta çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Mola sonrası Karagöl Tabiat Parkına ulaşıyor ve hazırlıklarımızı yaparak yürüyüşümüze başlıyoruz. Seyir terasına kadar yaklaşık 2 km tırmanıyoruz. Burada Karagöl’ün manzara fotoğraflarını çekip, ikinci, üçüncü ve dördüncü gölü görmeye gidiyoruz. Yaklaşık 15.5 km 5 buçuk saat sürecek orta zorlukta bir yürüyüş yaparak tekrar Karagöl’e dönüyoruz. Dönüşte Çubuk’ta vereceğimiz molada meşhur Çubuk turşusundan tatma ve alışveriş yapma imkânımız olacak.  Mola sonrasında saat 19.30 civarlarında Ankara’ya dönüyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 07.30
Milli Kütüphane 07.35
Armada 07.40
Cepa/Kentpark 07.45
Acity 07.50
Carrefour 07.55
Göksupark Girişi 08.00

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su. Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.