Düzce Gölyaka Güzeldere Samandere Efteni Gölü Organik Pazar Turu


Gidiş: 14/09/2019
Dönüş: 14/09/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 140,00 TL

Tur Programı

İlçeleri il yapma furyasının şehirlerinden biri olan Düzce ülkemizde; Antalya, Muğla, Kastamonu, Bolu ile birlikte doğal güzelliklere sahip ve diğerler il yerleşimlerinden farklı bir konuma sahiptir. Kafkasya kökenli ve Tatar göçmenlerin başlıca yerleşim yeri olan Düzce, antik dönemlerde Britanya Uygarlığı sınırları içine kalmıştır. Zengin arkeolojik yerleşimlerin yanı sıra doğal güzellikler arasında sayabileceğimiz şelaleler, ırmaklar, göller, kuş cennetleri, yaylalar ve zengin bir orman dokusunu barındırır. Bizde sizlere bu güzellikleri içine alan günübirlik bir gezi programı hazırladık. Gelin bakalım programda neler var? Gölyaka ilçesi, ilginç buluş ve tasarımların fikir babası Mucit Amca, muhteşem bir doğa güzellik olan Güzeldere Şelalesi, önemli bir sulak alan olan Efteni Gölü, Göl Ormanı Köyü’nde bulunan Taç Doğal Parkı ve Samandere Şelalesi görüp gezeceğimiz yerler arasında olacaktır. Düzce’nin gizli kalmış bu muhteşem doğal güzelliklerini görmek istiyorsanız, Taç Doğal Park’ta bütçenize uygun olarak yöresel ve organik alış veriş yapmak istiyorsanız sizi bu etkinliğimize çağırıyoruz. Davetlisiniz.

ANKARA-DÜZCE-EFTENİ-GÖLYAKA-GÜZELDERE-SAMANDERE
Sabah saat 07.00’da İzmir/Kumrular köşesinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Bolu üzerinden yolumuza devam edip TEM Otoyolu’ndan Gölyaka ayrımından sağa dönüp Gölyaka’ya gidiyoruz. İlginç buluş ve tasarımlarıyla adı “Mucit Amca” olarak ünlenen Mucit Amca’nın evine gidip yaptığı çalışmaları görüp gezdikten sonra Güzeldere Şelalesi’ne gidiyoruz. Doğal orman dokusu içinde merdivenlerden indikten sonra Bıçkı Deresi’nden gelip yüksek Kaya bloku üzerinden dökülen doğa harikası şelaleyi görüp gezip fotoğraf çektikten sonra aynı yolu tırmanarak yukarı çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Efteni Gölü’ne gidiyoruz. Doğa harikası Kuş Cenneti’nde yapacağımız kısa süreli gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası Gölormanı Köyü’ne geliyoruz. Taç Doğal Parkı’na gelip isteğe bağlı olarak yöresel ürün alış verişi yapıyoruz. 45 dakikalık yolculuk sonrası Samandere Şelalesi Milli parkına gidiyoruz. Muhteşem doğal güzellikteki Samandere Şelalesini görüp fotoğraf çektikten sonra çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası saat 18.30’da Ankara için hareket ediyoruz. Düzce-Kaynaşlı-Bolu üzerinden yolumuza devam edip yolda vereceğimiz mola sonrası saat 22.00’de Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Araçla Ulaşım, Öğle Yemeği, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası Refakati, Rehberlik Hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar, Akşam Yemeği, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 07.00
Milli Kütüphane Önü - 07.05
Armada Önü - 07.10
Cepa/Kentpark Arası - 07.15
Acity - 07.20
Carrefour - 07.25
Giyim Dünyası - 07.30
Göksupark - 07.35

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun rahat bir giysi, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk/panço, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları.