Eğerlibaş Köyü Yaylası Karagöl Geçişi Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 22/09/2019
Dönüş: 22/09/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Bu pazar günü doğa yürüyüşümüzde  Eğerlibaş Köyü Yaylası’ndan  Kararagöl’e geçiş yapacağız. Sonbahar mevsiminin ben geldim dediği bir zamanda olgunlaşan orman meyvelerinden tadarak güzel bir yürüyüş yapmak istiyoruz.  Hava sıcaklıkları artık azalıyor ve yürüyüş için ideal bir mevsim. Sonbaharın renkleri içinde güzel fotoğraflar çekerek yürüyeceğiz. Bu rotada  derelerden, vadi yataklarından, ve orman içi alanlardan geçerek   farklı güzellikler göreceğiz. Tüm doğaseverleri bu güzellikleri seyre çağırıyoruz. Yürüyüş rotamız 16 km süresi 5 saat. Parkurumuz zorluk derecesi düşük, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır.

Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir.
Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

1.GÜN: Sabah saat 07.30'de Kumrular Sokak, kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kahramankazan yönüne devam ederek yolumuz üzerinde bir tesiste çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Mola sonrası yolumuza devam edip Otacı mahallesine ulaşıp aracımızdan iniyor ve yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman içi ve patika yollar yer yer patikaların olmadığı bölgelerden geçerek 12 km.lik bir parkur çizerek başlama noktamıza dönüyor ve etkinliğimizi sonlandırıyoruz. Güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.50
Carrefour - 07.55
Göksupark Girişi - 08.15

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.