Emeklidede Tepesi Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 28/07/2019
Dönüş: 28/07/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Pazar günlerinin vazgeçilmezi doğa yürüyüşü rotamızda bu pazar günü Emeklidede Tepesi var.Yaz sıcaklarının etkili olduğu bu günlerde mevsim şartları gereği yürümek için yüksek, serin, yayla ve ormanlık bölgeler seçiyoruz.  Yürümek için ideal bir rota. Bu rotamızda yayla ve orman dokusu içinden geçerek bölgenin en yüksek noktası olan  Emeklidede Tepesi’ne çıkacağız.Tüm doğaseverleri bu güzellikleri yerinde görmeye  çağırıyoruz. Yürüyüş rotamız 14 km, süresi 5 saat. Parkurumuzun zorluk derecesi düşük, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır.    

1.GÜN: Sabah saat 08.00’da Kumrular Sokak, Kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kızılcahamam yönüne devam ederek Kızılcahamam'da çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Yolumuza devam edip Eğerlibaşköy Yaylası’nda aracımızdan inip hazırlıklarımızı yaparak yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman içi ve patika yollar,yer yer patikaların olmadığı bölgelerden geçerek Emeklidede Tepesi’ne çıkacağız ve  14 km yürüş yapıp 16.30 gibi etkinliğimizi sonlandırıyoruz.  Güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 08.00
Milli Kütüphane 08.05
Armada 08.10
Cepa/Kentpark 08.15
Acity 08.20
Carrefour 08.25  
Göksupark Girişi 08.30

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su