Erciyes Dağı Zirve Tırmanışı


Gidiş: 24/08/2019
Dönüş: 25/08/2019
Tur Süresi: 1 Gece 2 Gün
Tur Tipi: Dağ ve Kamp Turları
Tur Fiyatı: 260,00 TL

Tur Programı

Erciyes Dağı, Kayseri’nin 25 km güneybatısındaki ovaların yanından birdenbire yükselen büyük kütleli bir strato volkandır. Yüksek derecede aşınmaya uğramış olan volkanın son olarak M.Ö. 253 yılında püskürdüğü düşünülmektedir. Erciyes, 3.916 metreye ulaşan zirvesi ile İç Anadolu’nun en yüksek ve Türkiye’nin 5. en yüksek dağıdır. Torosların kuzeydoğu uzantısı olan Aladağlar’ın en yüksek noktası olduğu kabul edilmektedir ve Alpin kuşağına dahildir. Orta Anadolu’nun en yüksek dağına Erciyes zirvesine 3.916 metreye çıkmaya ve birlikte zirveye ulaşmanın heyecanını yaşamaya gidiyoruz. 2900-3000 metrede bulunan Çobanini kamp alanında kamp yapacağız. Güneşin doğuşunu Erciyes dağında izleyeceğiz.

HAREKET NOKTAMIZ: 24 Ağustos  2019, Cumartesi, Kumrular Sokak – İzmir Caddesi Kesişimi, 07:00    

1. Gün:
Sabah saat 07.00’da Kumrular Sokak, kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kırıkkale Kayseri istikametine yolumuza devam edip, uygun bir tesiste  çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Mola sonrası yolumuza devam edip Kayseri Erciyes Tekirkapıya ulaşıyoruz. Buradan teleferik ile yukarıya çıkıp kamp yükümüzle 1,5 saat yürüyerek Çobanini kamp alanına ulaşıyoruz. Çadırlarımızı kurup akşam yemeği sonrası istirahate çekiliyoruz.  

2. Gün: 02:00 Kalkış ve kahvaltı. Saat 03.00 zirveye hareket. Saat 09.00 zirve. Zirve seramonisi ve kampa dönüş. Sat 14.30 kampın toplanması ve dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık 4.5 saatlik yolculuk sonrası Ankara’ya ulaşarak, tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Teleferik ücreti, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yemekler ve Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 07.00
Milli Kütüphane 07.05
Armada 07.10
Cepa/Kentpark 07.15
Ankamall 07.20
Göksupark Girişi 07.30

Önemli Hatırlatmalar

Katılımcılarımızın bu faaliyetin ciddiyetini bilerek tamamen hazır olmaları,  Dağda hava şartlarınn her zaman değişebileceğini varsayarak buna göre Çadır, uyku tulumu ,ceket, kazak, polar giysi, koruyucu aksesuar, güneş gözlüğü, buf, bandana, yağmurluk, mat, kask , baton, yeteri kadar su ve yiyecek tedariklerinin olması bu faaliyetin olmazsa olmazlarıdır. Hava şartlarına göre faaliyetin rehberi programda değişiklik yapabilir. Bu faaliyetimizde ulaşım ,rehberlik ve seyahat sigortası hizmeti verilmektedir. Katılımcılar teleferikten sonra kamp yüklerini kendileri taşıyacaktır. Yiyecek ve içecek planlamasını yaparken 2 öğle yemeği, 1 akşam yemeği ve 1 kahvaltı şeklinde ve yeterince su şeklinde yapmaları önerilir. Yürüyeceğimiz parkur ZOR olarak adlandırılan daha önce 30 km civarı doğa yürüyüşü yapmamış olan kişilerin katılımına uygun değildir. Araç geçiş saatinden lütfen en az 10 dk önce araç biniş noktasında olunuz.  Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Not: Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir.