Eskipazar Hadrianapolis Şirinyazı Kültür ve Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 24/11/2018
Dönüş: 24/11/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 100,00 TL

Tur Programı

Antik Çağın Hac Merkezi olarak Karabük sınırları içerisinde gün yüzüne çıkartılan Hadrianapolis Antik Kenti ile başlayacak kültür yolcuğumuz, Şirinyazı Göleti’nin eşsiz manzarasına doyarak yapacağız yürüyüş ile son bulacak. Sizleri de kültür ve doğa içerikli bu turumuza davet etmekten mutluluk duyarız.

1.GÜN: 07.30’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ederek yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramıyla, yolumuza devam edip, yol üzerinde vereceğimiz mola sonrası Eskipazar da yer alan Hadrianapolis’e ulaşarak, bu tarihi dokuyu rehberimizin anlatımlarıyla  gezmeye başlıyoruz. Antik kentin büyüleyici atmosferinden sonra aracımızla Şirinyazı Göleti’ne giderek göl kenarında yaklaşık 9-10kmlik bir parkur çizerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüş sonunda konuklarımıza sucuk ekmek-meşrubat-şarap ikramında bulunduktan sonra aracımıza binerek Ankara’ya doğru hareket edeceğiz. Yol durumuna bağlı olarak tahminen 20.30-21.00 arasında Ankara’da olacağız ve başka bir Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşacağız.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araçta sıcak-soğuk içecek ikramı, Araçta kahvaltılık sandviç, Rehberlik hizmetleri, Yürüyüş sonu sucuk ekmek, meşrubat, şarap ikramı, Milli Park giriş ücretleri, Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi Refakati.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Carrefour - 07.50
Göksupark - 08.00

Önemli Hatırlatmalar

Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, kültürel ve arkeolojik değerlerimiz ile bitki  örtüsünü ve yabanıl yaşamı korumaya her zaman özen gösteriyoruz. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.