Eskişehir Kent ve Kültür Turu


Gidiş: 12/10/2019
Dönüş: 12/10/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 150,00 TL

Tur Programı

Eskişehir merkezde yer alan Porsuk çayında tekne turu, Odunpazarı, Atlıhan müzeleri, Sazova Parkı, hepimizi derinden etkileyecek Uğur Mumcu Anıtı, Balmumu Müzesi, çağdaş belediyecilik anlayışı ile oluşturulan Kentpark gibi Eskişehir’in muazzam güzelliklerini görüp gezeceğimiz, yöresel lezzetlerinin tadına bakacağımız kültür ve şehir gezimize siz değerli konuklarımızı bekliyoruz. 

1.GÜN: 07.00’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi hareket ile başlayacak etkinliğimizde ara duraklarda katılımcılarımızı aldıktan Polatlı-Sivrihisar üzerinden yolumuza devam ederek Eskişehir’e gidiyoruz. Eskişehir’de ilk olarak Tülomsaş’a uğrayarak Devrim Arabası görülerek fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra koşulların uygun olması durumunda ekstra olan Porsuk çayında 15 dakika sürecek tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Porsuk Çayı kenarında kısa yürüyüş, köprülerde fotoğraf çekim molası sonrası Eskişehir’e özgü; yöresel Sorpa çorbası, çibörek, ayran ve tatlıdan oluşan  menü ile öğle yemeğimizi isteğe bağlı olarak afiyetle yedikten sonra Sazova’daki Bilimpark’a gidiyoruz. Japon bahçesi, Korsan Gemisi, Masal Şatosu, uygun olması durumunda minyatür tren turu sonrası çay-kahve molası veriyoruz. Bilimpark gezisi sonrası Rahmetli Uğur Mumcu’nun bombalanan aracının sergilendiği kendi ismini taşıyan Uğur MUMCU Parkı’na gidiyoruz. Park gezisi sonrası Odunpazarı’na gidip; Balmumu Müzesi sonrası Odunpazarı Sokakları, Kurşunlu Camii, Lületaşı Ve Cam Müzesi, Lületaşı’ndan yapılan hediyelik eşyaların satıldığı Atlıhan’a gidiyoruz. Serbest alış veriş molası sonrası hareket edip Kentpark’a gidiyoruz. Çağdaş Belediyecilik anlayışı ile oluşturulan Bilimpark’ı görüp gezerek fotoğraf çektikten sonra saat 18.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip yolda vereceğimiz mola sonrası saat: 23.00’ta Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Araçla Ulaşım, Öğle Yemeği, Tüm Çevre Gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi Refakati, Rehberlik Hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar, Porsuk Çayı Tekne Turu, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 07.00
Milli Kütüphane - 07.05
Armada - 07.10
Cepa/Kentpark - 07.15
Ümitköy Kavşağı - 07.20
Gordion AVM Karşısı - 07.25
Anse AVM Önü - 07.30

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun koruyucu giysiler, şapka, panço/yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, kullanılan ilaçlar ve malzemeler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları.