Eyroz Yaylası Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 07/04/2019
Dönüş: 07/04/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Pazar günlerinin vazgeçilmezi doğa yürüyüşünde bu hafta; yayla yürüyüşlerinin güzel rotalarından olan Eyroz Yaylası’na gidiyoruz. Doğal güzellikleriyle her mevsim yürünebilecek rotamızın uzunluğu 12-13 km, orta zorlukta ve yürüyüş süresi 5 saattir. Bu parkurumuzda patikalardan ve patikaların olmadığı alanlardan geçeceğiz. Bahar mevsiminin güzelliklerini doyasıya yaşarken güzel fotoğraflar çekmek ve yürümek isteyen doğaseverleri bekliyoruz.
Not: Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

1.GÜN: Sabah saat 08.00 Kumrular Sokak’tan (İzmir Caddesi kesişimi-Çankaya Kaymakamlığı karşısı) hareket ile başlayacak etkinliğimiz, Kazan istikametine devam ederek Kızılcahamam’da vereceğimiz mola sonrası Eğerlibaşköy istikametine devam ederek rota başlangıç noktamıza ulaşıp hazırlıklarımızı yaptıktan sonra yürüyüşümüze başlayacağız. Orman dokusu içerisinde çok özel bir parkur çizerek ilkbaharın doğadaki güzelliklerini yakından gözlemleyeceğiz. Bir sezon parkuru olma özelliği taşıyan rotamız boyunca bölgenin tabii dokusuna hep birlikte temas ederek Saat 16.30 gibi Eğerlibaşköy’de etkinliğimizi sonlandırıp Ankara’ya hareket edeceğiz ve başka bir Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşacağız.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 08.00
Milli Kütüphane - 08.05
Armada - 08.10
Cepa/Kentpark - 08.15
Acity - 08.20
Carrefour - 08.25
Giyim Dünyası - 08.30
Göksupark - 08.35

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su. Doğa yürüyüşü bir ekip faaliyetidir. Birlikte hareket etmek önemlidir. Şikâyetten hoşlanmayan ekip arkadaşlarımızla yürümek tercihimizdir. Katılımcı arkadaşlarımızın doğayı koruma konusunda titizlik göstermelerini, geride ayak izlerinden başka bir iz bırakmamalarını bekliyoruz.