Final Kalecik Bağbozumu Turu


Gidiş: 22/09/2019
Dönüş: 22/09/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 115,00 TL

Tur Programı

HATIRLATMA: 22 Eylül 2019 Pazar, saat 08:00'de Kumrular/ İzmir Caddesi Kesişimi'den hareket edeceğiz.

1.GÜN:
 Sabah saat 08.00’de İzmir/Kumrular Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Akyurt üzerinden yolumuza devam edip Kalecik’e gidiyoruz. Atatürk’ün dinlenmek ve kahve içmek için misafir edildiği Şükrü Ağa Konağı'nı dışarıdan görüp fotoğraf çektikten sonra Kalecik içinden yolumuza devam edip Kalecik Kalesi’ne gidiyoruz. Kale gezisi ve arka yolda bulunan Kale Camii gezileri sonrası eski Kalecik evlerini görerek ilçe merkezine geliyoruz. Adalet Sarayını dışarıdan gördükten sonra hareket edip Kalvi Şarapçılık Tesisleri'ne gidiyoruz. Tesis yetkililerinden üzümün şaraba dönüşüm öyküsünü tesisleri gezerek dinledikten sonra mangalda sucuk menüsü ile kırmızı şarap ikramı eşliğinde öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı fabrika fiyatı ile şarap alış verişi yaptıktan sonra ilçe merkezine gidip isteğe bağlı yöresel ürün, sebze/meyve alış verişi yaptıktan sonra saat 18.00’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Baykuş Boğazında vereceğimiz mola sonrası Akyurt üzerinden yolumuza devam edip saat 19.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz. 

NOT: İsteyen katılımcılarımız üzüm satın alarak ve kendi kaplarını getirerek, kendi üzüm suyunu ve pekmezini yapabilecekler. 

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Araçla Ulaşım, Belirtilen Menü ile Öğle Yemeği, Rehberlik Hizmetleri, Tüm Çevre Gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi Refakati.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Biniş Noktaları

Kumrular - 08:00
Milli Kütüphane - 08:05
Armada - 08:10
Emniyet Sarayı Karşısı - 08:20
1011 Kavşağı - 08:25
Altınpark - 08:35

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuarlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları , kişisel ilaçlar, müze kart.