Frig Vadisi Kültür ve Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 13/10/2018
Dönüş: 13/10/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 90,00 TL

Tur Programı

Ülkemizin kültürel dokusunun bir parçası olan, tarihi M.Ö. 3000 yıllarına dayanan Eskişehir’in Han ilçesinde yer alan bölgedeki anıtların en görkemli  Frigya eseri Yazılıkaya Midas tapınağına tarihsel bir yolculuğa çıkacağız. Buram buram tarih kokan bu güzel yolculuğa davetlisiniz.

1.GÜN: Sabah 07.00 Kumrular Sokak (İzmir Caddesi Kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimiz, araç içi kahvaltılık sandviç ve sıcak soğuk içecek ikramlarımız ile birlikte Yassıhöyük-Gordion Müzesi’ne gidiyoruz. Müzeyi gezdikten sonra Eskişehir yolu üzerinden Antik Frigya’nın en görkemli kalıntılarının yer aldığı Han’a ulaşacağız. Yazılıkaya ve Midas tapınağını gözlemleyecek, Vadi içi 6-8km’lik yürüyüş gerçekleştirecek ve gezimiz sonrası Ankara’ya hareket edeceğiz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi kahvaltılık sandviç ve içecek ikramları, Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati, Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Öğle yemeği, Akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 07:45
Milli Kütüphane 07:50
Armada 07:55
Cepa 08:00
Ümitköy Köprüsü 08:05
Gordion AVM Karşısı 08:10
Anse AVM 08:15

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.