Gerede Aktaş Vadisi Yünlü Yaylası Orman Gözetleme Kulesi Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 02/12/2018
Dönüş: 02/12/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Bolu Gerede sınırında yer alan Yünlü Yaylaları ve Orman Gözetleme Kulesine gideceğiz. Burası sık çam ve köknar ağaçlarıyla dolu bir orman örtüsüne sahiptir. Mevsim şartları gereği yürümek için sık orman ve kapalı alan dokusu ile oldukça ideal olan bu rota bizlere, derelerde, vadi yataklarında, taş diplerinde ve orman içi alanlarda daha farklı güzellikler sunacak. Tüm doğaseverleri Bu güzellikleri seyre çağırıyoruz. Yürüyüş rotamız 12-14 km uzunluktadır, tahmini süresi 5 saattir. Parkurumuz orta zorlukta, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır. Katılımcılarımızın mevsim koşullarına uygun koruyucu giysi, aksesuar, karbon hidratlı yiyecekler ve küçük bir termosta sıcak sıvı almak için çay ve kahve getirmelerini ve bunu yanındaki arkadaşları ile paylaşmalarını öneriyoruz. Bu parkurumuzda mevsim itibariyle yeterli su kaynağı bulunmayabilir. Katılımcılarımızın 1,5 litre su tedariklerinin bulunması tavsiye edilir. Doğaya çıktığımızda katılımcılarımızı ekip arkadaşımız olarak kabul ediyor ve doğaya saygılı pozitif insanlar olduklarına inanıyoruz. Birlikte hareket etmenizi, doğayı korumayı, genel kurallara ile rehberimizin uyarı ve komutlarına uymanızı umuyoruz. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Not: Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.   

1.GÜN: Sabah saat 07.30'da Kumrular Sokak, kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kızılcahamam yönüne devam ederek Kızılcahamam'da çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Yolumuza devam edip Yünlü yaylasında aracımızdan iniyor ve yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman içi ve patika yollar yer yer patikaların olmadığı bölgelerden geçerek orman gözetleme kulesine çıkıyoruz. Buradan önce doğuya sonra da kuzeye yine orman içi yol ve patikalardan yürüyerek etkinliğimizi sonlandırıyoruz. Güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.50
Carrefour - 07.55
Göksupark Girişi - 08.00

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

ZORLUK: İniş-çıkışlar ile ormanlık arazide yürüyüş