Gerede Yaylaları Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 24/03/2019
Dönüş: 24/03/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Bu Pazar rotamızda Gerede yaylaları var. Burası Sık çam ve köknar ağaçlarıyla dolu bir orman örtüsüne sahip. Mevsim şartları gereği yürümek için sık orman ve kapalı alan dokusu ile oldukça ideal olan bu rota bizlere, derelerde, vadi yataklarında, taş diplerinde ve orman içi alanlarda daha farklı güzellikler sunacak. Tüm doğaseverleri bu güzellikleri seyre çağırıyoruz. Yürüyüş rotamız 14 km ve süresi 5 saattir. Parkurumuz orta zorlukta, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır.
Not: Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir.

1.GÜN: Sabah saat 08.00’da Kumrular Sokak/İzmir Caddesi kesişimi, Çankaya Kaymakamlığı karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kızılcahamam yönüne devam ederek Kızılcahamam'da çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Yolumuza devam edip Yünlü Yaylası’nda aracımızdan iniyor ve yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman içi ve patika yollar yer yer patikaların olmadığı bölgelerden geçerek orman içi yol ve patikalardan yürüyerek Aktaş vadisinde 16.30 gibi etkinliğimizi sonlandırıyoruz. Güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi – 08.00
Milli Kütüphane – 08.05
Armada – 08.10
Cepa/Kentpark – 08.15
Acity – 08.20
Carrefour – 08.25
Göksupark Girişi – 08.30

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su. Katılımcı arkadaşlarımızın doğayı koruma konusunda titizlik göstermelerini, geride ayak izlerinden başka bir iz bırakmamalarını bekliyoruz.
ZORLUK: İniş-çıkışlar ile ormanlık arazide yürüyüş