Günübirlik Akçakoca Gezisi


Gidiş: 17/11/2018
Dönüş: 17/11/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 125,00 TL

Tur Programı

Ankara’ya en yakın sahil yerleşimi Diapolis/Akçaşar/Akçaşehir/Akçakoca Günübirlik Akçakoca Anadolu’da M.Ö. 700’lü yıllarda Bithanya Uygarlığı sınırları içerisinde yer alan Bolu-Düzce’nin, il yapıla furyası döneminde İlçeden İl’e dönüşen Düzce’ye bağlı bir sahil yerleşimidir Akçakoca. Tarihi süreç içinde değişik adlarla anılıp Türklerin Anadolu’ya egemen olmasıyla Osman Gazi’nin silah arkadaşı ve bir Aşiret Reisi olduğu düşünülen Akçakoca, Akçaşar’ın fetih edilmesiyle bu ilçenin adı Akçakoca olmuştur. Ankara’ya en yakın sahil olma konumundaki Akçakoca yaz aylarında yakın deniz meraklılarınca dolup taşmaktadır. Kış aylarına girdiğimiz dönemde kültür gezisi kapsamında; Konuralp Müzesi, Akçakoca’da sahil ve Balıkçı Barınağı gezileri sonrası balık menüsü ile güzel bir öğle yemeği sizleri bekliyor olacak. Cumayanı Mesire Alanı, bir eski hamam kalıntısı, Akçakoca evleri ve yöresel ürün alış verişi sonrası gezeceğimiz Fakılı Mağarası  günü dopdolu geçirmenizi sağlayacaktır. Her mevsim güzel ve farklı olan Akçakoca’yı kültürel boyut ve doğal güzellikleriyle görmek için sizleri bu gezimize katılmaya çağırıyoruz.

1.GÜN: Saat: 07.00’de  İzmir/kumrular Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde; kahvaltılık sandviç,  sıcak-soğuk içecek ikramıyla Bolu-Düzce üzerinden yolumuza devam edip Konuralp’e gidiyoruz. Konuralp Müzesini görüp/gezdikten sonra yolumuza devam edip saat: 11.30’da Akçakoca’ya gidiyoruz. Akçakoca Camii, Sahilpark gezileri sonrası balık ana  menüsü ile güzel bir öğle yemeği yiyoruz. Yemek sonrası aracımızla yola çıkıp Cumayeri Mesire alanına gidiyoruz. Eski bir Hamam kalıntısı, Cumayeri Camii ve çevresinde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Akçakoca eski evlerinin bulunduğu sokağa geliyoruz. Yürüyerek yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimler sonrası aracımıza binerek İlçe merkezine gidiyoruz. Serbest alış veriş molası sonrası saat: 17.00’de yola çıkıp İlçe çıkışındaki Fakılı Mağarasına gidiyoruz. Mağara gezisi sonrası saat: 18.00’de Ankara için hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden, yol konaklama tesisinde vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 22.00’de Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araçta kahvaltılık sandviç, Sıcak-soğuk içecek ikramları, Balık menüsü ile öğle yemeği, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati, Rehberlik Hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Akşam yemeği, Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 07.00  
Milli Kütüphane - 07.05
 
Armada - 07.10
 
Cepa/Kentpark Arası - 07.15

Acity - 07.25  
Batıkent/Jandarma Karşısı - 07.30
 
Giyim Dünyası - 07.35
 
Eryaman Anayol Köprü Üstü - 07.40
 
Göksu Göleti Önü - 07.45

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun rahat bir giysi, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk/panço, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.