Günübirlik Sapanca Maşukiye Turu


Gidiş: 15/06/2019
Dönüş: 15/06/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 115,00 TL

Tur Programı

Huzur arayanların vazgeçilmez adresi olan, doğanın tadını doyasıya çıkarırken aynı zamanda harika fotoğraf kareleri çekebileceğiniz, isteyen katılımcılarımızın doğa yürüyüşü yapabileceği, isteyen katılımcılarımızın Samanlı Dağlarının bol oksijenli havasında hoşça zaman geçirebilecekleri bir gezi. Anadolu Yarımadası’nın oluşumunda bir zamanlar İzmit Körfezi ile Sapanca Gölü’nün birleşik olduklarını görecek ve birbirlerine ne kadar yakın olduklarını Geyikalanı’ndan görme olanağı bulabileceksiniz. 

1.GÜN: Sabah saat 07.00’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ettikten sonra ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla  Tem otoyolundan yolculuğumuza devam ederek Sapanca yönünde ilerleyip Maşukiye’den  Kartepe’ye gidiyoruz. Geyikalanı’da Sapanca Gölünü ve İzmit Körfezini seyredip uzaktan birbirlerine ne kadar yakın olduklarına şaşırarak fotoğraf çekiyoruz. Dileyen katılımcılarımız Greenpark Oteline kadar inişli yolda doğa yürüyüşü yapabilirler. Serbest gezinti, çay-kahve molası sonrası hareket edip Maşukiye Aşıklar Deresi’ne gidiyoruz. Yöreye özgü kiremitte köfte veya alabalık ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Vadi içinde kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. İsteğe bağlı yöresel ürün alışverişi sonrası hareket edip Maşukiye’de ekmek alışverişi sonrası Sapanca’ya gidiyoruz. Sapanca Gölü kıyısında kısa süreli serbest gezinti ve fotoğraf çekimi sonrası saat: 18.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Bolu üzerinden yolumuza devam edip yolda vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat 22.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Öğle yemeği ve Akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 07.00
Milli Kütüphane - 07.05
Armada - 07.10
Cepa/Kentpark - 07.15 
Acity - 07.25
Carrefour - 07.30
Göksupark Girişi - 07.35

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun koruyu giysiler, rahat bir giysi, yağmurluk/panço, su kabı ve su, kullanılan ilaç ve malzemeler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları.