Hafta İçi Yedigöller Keyfi


Gidiş: 07/11/2018
Dönüş: 07/11/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 110,00 TL

Tur Programı

Ülkemizin doğal değerleri arasında yer alıp ilk kez Milli park ilan edilen Yedigöller şüphesiz ki her zaman görülmeye değer önemli bir orman ve göl ekosistemidir. Her mevsim güzel ama sonbahar renklerinin oluşmaya başladığı eylül sonu ve kasım ortalarına kadar giderek renk senfonisine dönüşen Yedigöller doğası bir başka güzeldir. Ankara’ya orta mesafede bulunan ve günübirlik olarak Yedigöller sizleri hayran bıraktıracak görsel güzelliğe sahiptir. Eğer doğayı seviyorsanız, şehirden kaçıp kendinize güzel bir gün armağan etmek isterseniz sizleri bu gezimize bekliyoruz. Bu etkinliğimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

Görülecek Yerler; Ankara, Bolu, Kapankaya Seyir terası, Anıtçam, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Pisagor Ağacı, Büyükgöl Terasları, Seringöl, Deringöl, Şelale, Dilek Çeşmesi, Gülenkayalar ve Nazlıgöl gezisi.

1.GÜN: ANKARA-BOLU-YEDİGÖLLER-ANKARA 
Sabah saat: 07.00’da İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramıyla, yolda vereceğimiz mola sonrası Bolu üzerinden yolumuza devam edip Yedigöller yoluna giriyoruz. Kapankaya Seyirterası’ndan Büyükgöl ve Deringöl’ü seyrederek fotoğraf çekip etrafı seyrettikten sonra hareket edip Anıtçam’a gidiyoruz. Ana yola 460 metre uzaklıkta, 500 yaşında bir bitki olan Pinus Nigra’yı/Anıtçam ziyaret ettikten sonra araç ile Milli park girişine gidiyoruz. İncegöl ve Sazlıgöl’de yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimi sonrası orman içi yollardan inerek Pisagor Ağacı’na gidiyoruz. İlginç oluşumlu kayın ağacını görüp fotoğraf çektikten sonra orman içi patikalardan yürüyerek Büyükgöl Teraslarından fotoğraf molaları ve göl çevresinde gezinti yaparak Seringöl’ü görüp gezdikten sonra öğle yemeğimizi Habitat Restoranda ekmek arası barbekü menüsü ile afiyetle yiyoruz. Çay keyfi sonrası Deringöl’ün sol yanından bulunan patikaya girip yansıma fotoğrafları çekerek Gülen Kayalar patikasına doğru keyifli bir gezinti/yürüyüş yapıyoruz. Şelale ve Dilek Çeşmesini gördükten sonra geriye dönüp Gülen Kayalar patikasına girip Kaya blokunun alt tarafında bulunan patikayı takip ederek kuş sesleri eşliğinde Nazlıgöl’e kadar yürüyoruz. Kısa süreli ihtiyaç dinlenme ve fotoğraf çekimleri sonrası Kurugöl’ü de görüp aracımızın bulunduğu yere geliyoruz. Yedigöller’deki etkinliğimizi bitirip 17.30’da hareket ederek Yedigöller’den ayrılıyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Dörtdivan’da vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 21.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramları, Milli park giriş ücreti, Barbekü öğle yemeği (Yemeksiz seçenek için yanınızda kumanya gerekmektedir.), Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati, TURSAB Seyahat Sigortası, Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 07.00
Milli Kütüphane - 07.05
Armada - 07.10
Cepa/Kentpark - 07.15
Acity - 07.20
Carrefour - 07.25
Göksupark - 07.30

Önemli Hatırlatmalar