Hıdır Dağı Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 13/01/2019
Dönüş: 13/01/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 60,00 TL

Tur Programı

Hafta sonlarının vazgeçilmezi doğa yürüyüşü parkurlarımıza bu Pazar günü Hıdır Dağı’nı ekledik. Çok da uzağa gitmeden doğa yürüyüşü yapmanın keyfini çıkartacağız. Kahramankazan yakınlarında, doğal güzellikler içerisinde ve kış manzarası eşliğinde 12 km’lik bir parkur çizerek bitiş noktamıza ulaşacağız. Bu nefis parkuru hep birlikte yürüyeceğiz. Bu özel doğa yürüyüşü etkinliğimize doğada güzel bir gün geçirmek isteyen tüm konuklarımızı davet ediyoruz. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Not: Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

1.GÜN: 08.00 Kumrular Sokak’tan (İzmir Caddesi kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimiz E-5 istikametinde yolumuza devam ederek yol üzerinde vereceğimiz mola sonrası parkur girişine ulaşarak yürüyüşümüze başlayacağız. Kahramankazan yakınlarında Hıdır Dağı’nda 12 km yürüyerek bölgenin doğal güzelliklerini yakinen gözlemleyeceğiz. Bir sezon parkuru olma özelliği taşıyan rotamız boyunca bölgenin tabii dokusuna hep birlikte temas edeceğiz. Saat 16.00 civarında yürüyüşümüzü sonlandırıp, Ankara’ya hareket ederek akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıp başka bir Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşacağız.  

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri, TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi – 08.00
Milli Kütüphane – 08.05
Armada – 08.10
Cepa/Kentpark – 08.15 
Acity – 08.20
Carrefour – 08.25
Göksupark – 08.30

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.