Hodul Ağaç Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 26/05/2019
Dönüş: 26/05/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 60,00 TL

Tur Programı

İlkbaharı doyasıya yaşamak ve doğada güzel bir gün geçirmek için bu pazar günü Hodul Ağaç tepesine  çıkacağız. orman içi patikalar ve yollardan oluşan  güzel bir sezon parkurunda   yürümeye davetlisiniz. Dağların yeşil örtüsüne bürünüşünü yakından gözlemleyecek ve doğada bulunmanın keyfini birlikte yaşayacağız. Parkurumuz 12-14 km. orta zorlukta ve süresi 5 saat, iniş, çıkış, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır. Güzel fotoğraflar çekmek ve yürümek isteyen doğaseverleri bekliyoruz. Doğa yürüyüşü bir ekip faaliyetidir. Ekip hızına uyum sağlamak için belli seviyede kondisyon kazanmadan yürüyüşe katılmak kişiyi ve ekibi ve etkinliği sıkıntıya sokacaktır. Bu kondisyona sahip olmayanların katılımı uygun olmayacaktır. Birlikte hareket etmek önemlidir. Şikâyetten hoşlanmayan ekip arkadaşlarımızla yürümek tercihimizdir. Katılımcılarımızın mevsim koşullarına uygun koruyucu giysi ve aksesuar kullanmalarını, karbon hidratlı yiyecekler ve küçük bir termosta sıcak sıvı almak için çay ve kahve getirmelerini ve bunu yanındaki arkadaşları ile paylaşmalarını öneriyoruz. Katılımcılarımızın 1,5 lt su tedariklerinin bulunması tavsiye edilir. Doğaya çıktığımızda katılımcılarımızı ekip arkadaşımız olarak kabul ediyor ve doğaya saygılı pozitif insanlar olduklarına inanıyoruz. Birlikte hareket etmenizi, doğayı korumayı, genel kurallara ile rehberimizin uyarı ve komutlarına uymanızı umuyoruz. Katılımcı arkadaşlarımızın doğayı koruma konusunda titizlik göstermelerini, geride ayak izlerinden başka bir iz bırakmamalarını bekliyoruz. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir.  

Not: Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir.  

Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.


PROGRAMIMIZ:
07:30 Kumrular Sokak’tan (İzmir caddesi kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimiz Göksuparktan son katılımcılarımızı da aldıktan sonra Kızılcahamam istikametine devam edeceğiz. Yol üzerinde vereceğimiz mola sonrası rota başlangıç noktamıza ulaşıp hazırlıklarımızı yaptıktan sonra yürüyüşümüze başlayacağız. Orman dokusu içerisinde çok özel bir parkur çizerek ilkbaharın doğadaki güzelliklerini yakından gözlemleyeceğiz. Bir sezon parkuru olma özelliği taşıyan rotamız boyunca bölgenin tabii dokusuna hep birlikte temas ederek Saat 16.00 gibi Bayır köyünde etkinliğimizi sonlandırıp Ankara’ya hareket edeceğiz. Saat 19.00 gibi Ankara’ya ulaşıp, birbaşka etkinliğimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.55
Carrefour - 08.00
Göksu Park - 08.10

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.