Ilgaz Doğa ve Kayak Turu


Gidiş: 20/01/2019
Dönüş: 20/01/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Kayak Turları
Tur Fiyatı: 90,00 TL

Tur Programı

Kış aylarına girmemizle birlikte doğa gezilerimizde rotamızı kayak merkezlerine çevirerek, sizler için konforlu tesislerimizde, her yaştan konuğumuza açık, ailecek katılabileceğiniz, kar ve kayak dokusuna doyacağınız nefis destinasyonlar planladık. Bu düşünceden hareketle Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde yer alan tesisimizde  doğanın döngüsünün bir parçası olan kışa ve kara temas ederek, Yıldıztepe’nin bol alternatifli muhteşem pistlerinde kayak yapma ve dağ havası soluma olanağı bulacağız. Soğuk kış dokusunu her yaştan konuğumuz ile sıcacık bir atmosferde keyifle gerçekleştireceğimiz özel olarak hazırlanmış Ilgaz Doğa ve Kayak Gezilerimize siz değerli konuklarımızı davet ediyoruz. Her yaştan konuğumuz rahatlıkla etkinliğimize katılabilir. Mekanımız ve atmosfer içimizi ısıtacak. Bol seçenek içeren etkinliğimizde, dilerseniz tesisimizde sıcacık bir alanda çaylarınızı yudumlayabilir, dilerseniz Yıldıztepe’nin Kayak Pistlerinde kayak yapabilir, dilerseniz doğa yürüyüşü aktivitemize katılabilirsiniz. Yıldıztepe Kayak Pistleri hakkında bilgi aktarmak gerekirse; 2700 metrelik Dikmen Pisti, 4500 metrelik Samanyolu Pisti ve 650 metrelik Eğitim Pisti ile Ilgaz Kayak Merkezinin en uzun ve bol seçenekli konumu durumundadır.        

1.GÜN:
Saat 07.00’da Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi’nden hareketle başlayacak etkinliğimiz, yol üzerinden katılımcılarımızı alarak, araç içi kahvaltılık sandviç ve sıcak-soğuk içecek ikramlarımızla birlikte Çankırı istikametinde yolumuza devam ederek, Ilgaz Dağı Milli Parkı içerisinde yer alan Yıldıztepe Kayak Merkezine ulaşıyoruz. Kayak keyfini doyasıya yaşayacağımız pistlerimizde gün boyu kayak imkanı bizleri bekliyor. Kayak yapmak istemeyen konuklarımız kayak merkezimizin kafeteryasında bizim için özel olarak hazırlanan alana geçerek dinlence yapabilir, çevrede yürüyüş yapma imkanı bulabilir. İsteyen konuklarımızla Yıldıztepe’nin tabii dokusu içerisinde kısa süreli yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tesisimizden alacağımız bardakta çorba ikramı sonrası 17.00’da tesisimizden ayrılarak Ankara’ya hareket edeceğiz. Akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşarak başka bir Kafka Tur etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşacağız.   

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Araçla Ulaşım, Araçta Sıcak-Soğuk İçecek ve Kahvaltılık Sandviç İkramı, Akşam Çorbası İkramı, Rehberlik Hizmetleri, Milli Park Giriş Ücretleri, Kafka Turizm Refakati.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar, Kızak, Kayak, Snowboard ve Giysi Kiralama Bedelleri, Telesiyej Ücreti.

Biniş Noktaları

Kumrular - 07.00
Milli Kütüphane - 07.05
Armada - 07.10
Cepa/Kentpark - 07.15
Emniyet Sarayı Karşısı - 07.25
1011 Kavşağı - 07.30
Altınpark - 07.35

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz. Hava koşullarından dolayı telesiyejin kapalı olduğu durumlarda milli park içerisinde doğa yürüyüşü ve doğa aktiviteleri gerçekleştirerek, Ilgaz Milli Parkı’nın doğal orman dokusu içerisinde kar ve kış dokusuna temas edeceğiz.