Ilgaz Yıldıztepe Kamp ve Küçük Hacet Zirve Etkinliği 2548 Metre


Gidiş: 13/07/2019
Dönüş: 15/07/2019
Tur Süresi: 2 Gece 3 Gün
Tur Tipi: Dağ ve Kamp Turları
Tur Fiyatı: 525,00 TL

Tur Programı

TESİSTE KONAKLAMAŞiirlere, türkülere konu olmuş efsanevi dağdır, Ilgaz Dağları. Karadeniz’i, İç Anadolu ikliminden ayıran ve ülkemizde Alp-Himalaya sistemin uzantısı konumunda olan önemli bir sıradağlar silsilesidir Ilgaz Dağları. Kurtuluş Savaşı sürecinde karınca ordusunun geçtiği bağımsızlık yoludur Ilgaz dağları. Ve bu dağlar önemli bir vahşi yaşama ev sahipliği yapan bir orman ekosistemini bünyesinde barındırıp,  günümüzde Milli park içinde ve Kadın Çayırı/Yıldıztepe bölgesinde kayak tesisleriyle donatılmıştır.
   İşte bizde bu kayak tesisleri içinde yer alan Kadın Çayırı veya Yıldıztepe Kayak Tesisleri’nde 2 gece, 3 gün süreli olarak bir kamp organizasyonu yapmak istiyoruz. Bu kamp etkinliği ile birlikte; Ilgaz Dağları silsilesi içinde yer alan 2 önemli yükseltiden biri olan Küçük Hacet Zirvesi’ne 2548 metre çıkış yapacağız. Bununla birlikte ilk gün bölge ormanları içinde ve belirlediğimiz parkurlarda uyum tırmanışı yapacağız. Üçüncü gün ise Yıldıztepe Kayak Pistlerinin en üst noktasına çıkarak doğada ve Ilgaz Ormanlarının içinde olmanın keyfini çıkaracağız. Doğada olmayı, kamp yapmayı, yükseklerde yürümeyi seviyorsanız, ekip ruhu anlayışı içinde farkındalık yaratarak orman eko sistemini tanımayı istiyorsanız sizleri bu etkinliğimize bekliyoruz. Tesis ve çadır konaklamalı olarak son derece iyi organize edilen bu etkiliğimize davetlisiniz. Bekliyoruz.   

HATIRLATMA: Bu etkinliğe ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.
   

YOLCULUK: 
13 Temmuz 2019 Cumartesi günü, saat: 08.00’de Ankara Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.     

1.GÜN (ANKARA-ÇANKIRI-ILGAZ/YILDIZTEPE):
 Sabah saat 08.00’de Kumrular/İzmir Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Akyurt-Çankırı üzerinden yolumuza devam edip Kadın Çayırı bölgesinden sağa dönerek Yıldıztepe Kayak Tesislerine gidiyoruz. Hoşgeldin çayı sonrası kamp alanımızı belirleyip hep birlikte çadırlarımızın inşasına başlıyoruz. Çadırların kurulması, etrafa alışma ve dinlenme sonrası öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek ve çay, kahve keyfi sonrası yürüyüş hazırlığı yaparak belirlediğimiz parkurda, Ilgaz Dağlarının muhteşem doğası ve orman dokusu içinde, mis gibi orman havasını soluyarak 4-5 km lik bir yürüyüş yapıp fotoğraf çekiyoruz. Etkinlik sonrası kampımıza dönüp bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi Yıldıztepe Kayak Tesisleri’nde yiyoruz. Yemek sonrası kamp ateşimizi yakıp, özel içeceklerimiz eşliğinde doğada ve Ilgaz’da olmanın keyfini çıkarıyoruz.  Geceyi Ilgaz’da geçiriyoruz.   

2.GÜN (YILDIZTEPE-KÜÇÜKHACET ZİRVESİ-YILDIZTEPE):
 Sabah saat 06.30’da kalkıp güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı ve zirve çıkışı hazırlığı sonrası saat 08.00’de aracımıza binerek hareket ediyoruz. Ilgaz Dağı’nı tırmanıp Karayolları Bakımevi’nde aracımızdan iniyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası orman içi yollara girerek yürüyüşümüze başlıyoruz. İlk hedefimiz Küçük Hacet’e bağlanan güney yönündeki sırt hattına ulaşmak. Orman içi patikalardan yükselerek sırt hattın ulaşıp tırmanış sonrası orman dokusu ayaklarımız altına seriliyor. Doğu ve zirve yönünde düz sayılabilecek sırt hattından yürüyerek önümüzdeki çukur bölümü inerek Küçük Hacet kütlesine geliyoruz. Yavaş adımlarla önümüzdeki eğilimli, uzun etabı yükselerek çıktıktan sonra 2548 metre yüksekliğindeki Küçük Hacet Zirvesi’ne ulaşıyoruz. Havanın açık olması halinde Büyük Hacet zirvesini, Ilgaz dağlarının tüm yükseltilerini ve kamp alanını görebilmemiz mümkün. Etrafı seyredip fotoğraf çektikten sonra aynı rota üzerinden inişe geçiyoruz.  Küçük Hacet kütlesi inişi sonrası önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra sola tarafa yönelip orman içi alanlardan geçip vadi tabanına iniyoruz. Kamp yeri yönünde yürüyüşümüze devam edip saat 16.00 civarında kamp yerine ulaşıyoruz. Çadırlarımızda dinlenme sonrası güzel bir akşam yemeği bizi bekliyor olacak. Grup üyeleri ile birlikte yiyeceğimiz akşam yemeği sonrası kamp ateşimiz etrafında özel içeceklerimiz eşliğinde çıkış ve zirve sohbetleri yaparak doğada ve Ilgaz’da olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Ilgaz’da geçiriyoruz.

3.GÜN (YILDIZTEPE-KÜÇÜKHACET ZİRVESİ-YILDIZTEPE): Sabah saat 07.30’da kalkıp güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası dileyen katılımcılarımızla uzun pist üzerinden yürüyerek tırmanıp liftlerin üst noktasına ulaşıyoruz. Etrafta yapacağımız  ve Ilgaz Dağlarının tüm yükseltilerini göreceğimiz bu alanda fotoğraf çektikten sonra önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası dik pistten inişe geçip kampımıza geliyoruz. Çay-kahve molası sonrası kampımızı toplayıp saat 16.30’da  ayrılıp Ankara’ya hareket ediyoruz. Ilgaz yol ayrımında vereceğimiz mola sonrası Çankırı-Akyurt üzerinden yolumuza devam edip saat 21.00’de Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Katılımcı sayısına göre belirlenmiş özel araçla ulaşım, Araç içinde kahvaltılık sandviç, soğuk-sıcak içecek ikramları, Kahvaltı (2), Öğle yemeği (1), Kumanya öğle yemeği (2), Akşam yemeği (2), Gece Çadırda veya Tesislerde konaklama (2), Tüm çevre gezileri, TURSAB Seyahat Sigortası, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati, Milli Park ücretleri, Rehberlik Hizmetleri. 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yemeklerde verilen su ve içecekler dışında kalan her türlü içecek ücretleri, Alkollü içecekler ve kişisel harcamalar, Kişisel harcamalar, Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, 3. Gün akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 08.00   
Milli Kütüphane Önü - 08.05   
Armada Önü - 08.10   
Cepa/Kentpark arası - 08.15  
Bahçelievler Kavşağı - 08.20   
AnkaMall Karşısı/Ana Yol - 08.25   
Ana Tamir/1011 Karşısı Ana Yol - 08.30   
Aydınlıkevler Kavşağı - 08.35   
Altınpark Önü - 08.40

Önemli Hatırlatmalar

Meysime ve kamp etkinliğine uygun giysiler, yedek çamaşır/giysi, uygun bir sırt çantası, doğa yürüyüşü için gerekli tüm malzemeler, çadır/mat/uyku tulumu, tepe ve gece lambası,, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, terlik,  karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar. 

HATIRLATMA: Çadır/mat/kask için acentamız destek verecek olup uyku tulumun katılımcıların getirmesi gerekmektedir.