Işık Dağı Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 23/12/2018
Dönüş: 23/12/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 60,00 TL

Tur Programı

Pazar günlerinin vazgeçilmezi doğa yürüyüşü parkurlarımıza bu hafta Işık Dağı çıkışıyla  devam ediyoruz. Doğal güzellikler içerisinde 13-14 km’lik bu nefis parkuru hep birlikte yürüyeceğiz. Ankara’ya en yakın 2035 Mt. rakımlı bu zirveye çıkıp kış manzarası eşliğinde seyir yapmaya, güzel fotoğraflar çekmeye davetlisiniz. Katılımcılarımızın mevsim koşullarına uygun koruyucu giysi, aksesuar, karbon hidratlı yiyecekler ve küçük bir termosta sıcak sıvı almak için çay ve kahve getirmelerini ve bunu yanındaki arkadaşları ile paylaşmalarını öneriyoruz. Bu parkurumuzda mevsim itibariyle yeterli su kaynağı bulunmayabilir. Katılımcılarımızın 1,5 litre su tedariklerinin bulunması tavsiye edilir. Doğaya çıktığımızda katılımcılarımızı ekip arkadaşımız olarak kabul ediyor ve doğaya saygılı pozitif insanlar olduklarına inanıyoruz. Birlikte hareket etmenizi, doğayı korumayı, genel kurallara ile rehberimizin uyarı ve komutlarına uymanızı umuyoruz. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Not: Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

1.GÜN: 08.00 Kumrular Sokak’tan (İzmir Caddesi kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimiz E-5 istikametinde yolumuza devam ederek yol üzerinde vereceğimiz mola sonrası Parkur girişine ulaşarak yürüyüşümüze başlayacağız. Işık Dağı Salın Yaylası mevkisini içeren parkurumuzda 12-14 km yürüyerek bölgenin doğal güzelliklerini yakinen gözlemleyeceğiz. Bir sezon parkuru olma özelliği taşıyan rotamız boyunca bölgenin tabii dokusuna hep birlikte temas edeceğiz. Karagöl’de yürüyüşümüzü sonlandırıp, Ankara’ya hareket ederek akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşarak başka bir etkinlikte buluşmak üzere vedalaşacağız.  

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri, TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 08.00
Milli Kütüphane - 08.05
Armada - 08.10
Cepa/Kentpark - 08.15          
Acity - 08.20
Carrefour - 08.25
Göksupark - 08.30

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

ZORLUK:
 
İniş-çıkışlar ile ormanlık arazide yürüyüş