İskandinavya Fiyortlar Turu


Gidiş: 10/08/2019
Dönüş: 21/08/2019
Tur Süresi: 11 Gece 12 Gün
Tur Tipi: Bayram Turları
Tur Fiyatı: 2.099,00 EUR

Tur Programı

Ankara, Istanbul, Finlandiya/Helsinki, İsveç/Stockholm, Drottningholm, Karlstad, Lilehammer, Norveç/Sogne Fiyordu, Bergen, Hardanger Fiyordu, Gol, Oslo, Danimarka/Kopenhag, Kuzey Zealand, Kopenhag, Istanbul, Ankara.

Kuzeyin dört incisi olan Finlandiya, İsveç, Norveç ve Danimarka’yı kapsayan 11 günlük gezimiz her yönüyle muhteşem. Hem ülkelerin kültürel güzellikleri görüp gezmenin yanı sıra, hem buzul aşındırmasıyla oluşan ve deniz sularının karaya girmesiyle oluşan dünyaca ünlü Norveç Fiyordları’nın görme olanağı bulabileceğiz. Yaşam standartları ile insan hak ve özgürlüklerinin en iyi örneklerin yaşamda yer bulduğu Kuzeyin Ülkeleri, bir hayli ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. THY ile uçuşlar, merkezi 4 yıldızlı oteller, lüks gemilerde yolculuk ve Türkçe rehberlik hizmetleriyle mükemmel bir tur olacağını düşünebilirsiniz. Kuzeyin Ülkeleri için sizleri bekliyoruz. Davetlisiniz.

1.GÜN (ANKARA-İSTANBUL-HELSİNKİ): Ankara Esenboğa Havalimanı İçhatlar Terminalinde saat 03.30’ da Tur yetkilisi ile buluşuyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası THY’nin TK 2115 sefer sayılı uçuşu ile saat 05.30’da İstanbul için havalanıyoruz. 1 saat 10 dakika süreli uçuş sonrası saat 06.40’ta Istanbul Havalimanı’na iniyoruz. Dışhatlar Terminali’ne geçip, bilet, check-in ve gümrük/pasaport işlemleri sonrası THY’nin TK 1761 uçuşu ile saat 08.30’de Helsinki için havalanıyoruz. Yaklaşık 3 saat süreli uçuş sonrası yerel saat ile saat 11.55’de Helsinki Havalimanı’na iniyoruz. Gümrük/pasaport işlemleri ve bagaj alımı sonrası bizi bekleyen tur aracımıza binip şehir merkezine gidiyoruz.3 saat sürecek şehir turu kapsamında; Helsinki Katedrali, Rus Ortodoks Kilisesi, Finlandiya Parlamento Binası, Balık Pazarı, Jean Sibelius Anıtı ve Kaya Kilisesi görülüp gezilecek yerler arasındadır. Tur ve yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Helsinki’de geçiriyoruz.

2.GÜN (HELSINKI–STOCKHOLM): Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası çevre gezileri ve alış veriş için serbest zamanınız olacak. Öğleden sonra aracımıza binerek saat 14.00’de Helsinki Limanı’na gidiyoruz. Silja Line Gemisinde kamaralarımıza yerleşip akşam üzeri Stokholm’a hareket ediyoruz. Baltık denizi ve doğanın sunduğu güzellikler arasında, farklı bir coğrafyada gece boyunca gemi yolculuğu. Akşam yemeğimizi Gemi’de yiyoruz. Geceyi gemi’de geçiriyoruz.

3.GÜN (STOCKHOLM): Erken kalkıp Gemi’de yapacağımız kahvaltı sonrası Gemi’den ayrılıp şehir turumuza başlıyoruz. Kısmen adacıklar üzerine kurulu, geleneksel ve modern mimarinin bir arada bulunduğu su üzerindeki güzel olarak tanımlanan/bilinen; İsveç’in başkenti Stockholm’de kent turumuzu gerçekleştireceğiz. Nobel ödüllerinin dağıtım şöleninin yapıldığı Belediye Sarayı, Sergil Meydanı, Opera Binası görülüp gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası eski şehrin üzerinde bulunduğu, Gamla Stan Adası’nı keşfe çıkacağız. Fotoğraf çekimleri ve tur sonrası otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak bir restoranda akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Stockholm’de geçiriyoruz.

4.GÜN (STOCKHOLM-DROTTNINGHOLM-STOCKHOLM): Erken kalkıp otelimize yapacağımız kahvaltı sonrası turumuza başlıyoruz. Kral 3. Johan tarafından Kraliçe Katerina için yaptırılmış olan; Kraliçe’nin Adası anlamına gelen Drottningholm Sarayı’na yapacağımız çevre gezisi ile günümüzü tamamlıyoruz. Sarayın içerisinde ayrıca Osmanlı Padişahlarının İsveç Kraliyet Ailesi’ne hediye ettikleri tablolar ve çok değerli el işi hediyeleri de görme olanağı bulabileceğiz. Bu gezi esnasında bir doğa harikası olan Maalaren Gölündeki minik adacıklar arasında yolculuk yapılacaktır. Tur sonrası öğleden sonra Stockholm’e dönüyoruz. Sizler için alış veriş yapmak için serbest zamanınız olacak. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeğimizi bir restoranda afiyetle yiyoruz. Geceyi Stockholm’de geçiriyoruz.

5.GÜN (STOCKHOLM-KARLSTAD–LİLEHAMMER): Erken kalkıp otelimize yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Stockholm’den ayrılıyoruz. İlk Durağımız Karlstad, İsveç’in en uzun nehri Klaralven’in yine İsveç’in en büyük gölü olan Vanern Gölü’ne döküldüğü yerde kurulu bir şehirdir. Kent Limanı olan Kralstad, Vasteras’tan sonra İsveç’in en büyük ikinci göl limanıdır. Tur kapsamında; Karlstad Katedrali, Karlstad Şehir Meydanı görülüp gezilecek yerler arasındadır. Vanern Gölü ve Kinnekulle Dağı’nın muhteşem manzarası fotoğraf tutkunları ve gezginler için kaçırılmayacak fırsattır. Tur sonrası hareket edip 1994 Kış olimpiyatlarının da yapıldığı Lillehammer Kenti’ne otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeğimizi bir restoranda afiyetle yiyoruz. Geceyi Lillehammer’de geçiriyoruz.

6.GÜN (LİLEHAMMER-SOGNE FİYORDU-BERGEN): Erken kalkıp otelimize yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Lilehammer’den ayrılıp aracımıza binerek Flam’a hareket ediyoruz. Sognefjord’da Flam–Gudvangen arasında 2 saatlik bir gemi yolculuğu yapıyoruz. Daha sonra 865 metre yüksekliğine çıkan; 20 km uzunluğundaki Flaam- Myrdal hattında Flaambanen manzara treniyle inanılmaz, muhteşem bir yolculuk yapacağız. Norveç Fiyortları arasında en büyüğü olan Sogne, dünya sıralamasında ise 2. sırada yer alıyor. Bergen şehrinin kuzeyinde yer alan Sognefjord, 180 Km uzunluğu ile ziyaretçilerine harika bir yolculuk sunuyor. Dağların yüksekliğinin 1700 metrelere ulaştığı fiyordun derinliği ise 1234 m olarak ölçülüyor. Sogne’yi gezerken karşılaşılabilecek bir diğer güzellik ise tepelerinden dökülen sayısız ve peş peşe sıralanmış çağlayanlar/şelaleler oluyor. Ayrıca bu fiyort, National Geographic Travel tarafından ‘dünyanın en ikonik güzergahı’ olarak tanımlanmış. Tur sonrası Voss Kasabası örülüp gezildikten sonra aracımıza binerek Bergen’e, otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşip, bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak bir restoranda akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Bergen’de geçiriyoruz.

7.GÜN (BERGEN-HARDANGER FİYORDU-GOL): Erken kalkıp otelimize yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ediyoruz. Dağlar ve denizlerle çevrili Fiyord’ların merkezi Bergen’de yapılacak şehir gezisi kapsamında; ünlü balık ve çiçek pazarı, Eski Bryggen Limanı ve Unesco tarafından koruma altına alınmış ahşap eski Bergen evlerinin bulunduğu Gamla Bergen sokakları görülüp gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası Hardanger Fiyordunu görmek üzere hareket ediyoruz. Norveçliler, Sogne Fiyordu, fiyortların kralı ise Hardanger Fiyordu kraliçesidir, derler. Bergen şehrinin güneyinde bulunan fiyort, 179 km boyunca karaya doğru uzanmaktadır. 800 m yüksekliğe ulaşan bölgede çok sayıda şelale/çağlayan da bulunuyor. Mavi ve yeşilin yanı sıra, bahar aylarında renkli meyve ağaçları, yüksek bölgelerde bulunan karlar ve sahip olduğu doğal taşlarla bezenmiş bölgede en güzel fotoğraf karelerini yakalayabileceğinizi düşünüyoruz. Fiyord gezisi sonrası hareket edip Gol’e/otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleşip, bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Gol’de geçiriyoruz.

8.GÜN (GOL-OSLO): Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Gol’den ayrılıp hareket ediyoruz. Toplamda 169 km yolu, 2 saat 30 dakikada aldıktan sonra Norveç’in başkenti Oslo’ya gidip şehir turumuza başlıyoruz. Tur kapsamında; Norveç Parlamentosu ve Kraliyet Sarayı, 1952 Kış Olimpiyatlarının yapıldığı ünlü atlama merkezi Holmenkollen ve içinde insanın doğumdan ölüme dek tüm hayat evrelerinin heykellerle anlatıldığı Vigeland Parkı görülüp gezilecek yerler arasındadır. Turumuz Nobel Barış Ödülünün verildiği Belediye Sarayı’ndan sonra modern şehrin merkezi liman bölgesi Aker Brygge’de yer alıyor. Turumuzun ardından otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak bir restoranda akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Oslo’da geçiriyoruz.

9.GÜN (OSLO-DFDS-KOPENHAG): Erken kalkıp otelimize yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ediyoruz. Oslo’da serbest zaman diliminde alış veriş ve çevre gezileri yapabilirsiniz. Dilerseniz Norveç’e özgü ünlü el işi kazakları satın alabilir; Munch Müzesini ziyaret edebilir, şehir dışında kurulmuş olan Viking eğlence parkına yönlenebilirsiniz. Saat 15.30’da limana yönlenip gemimize biniyoruz. Hem keyifli bir yolculuk yapacağımız hem de İskandinavya’nın deniz ürünlerinin de yer aldığı, nefis açık büfesinin keyfine varacağımız DFDS gemisi, gezimize ayrı bir keyif katacaktır. Geceyi Gemi’de geçiriyoruz.

10.GÜN (KOPENHAG-MALMÖ-KOPENHAG): Erken kalkıp Gemi’de yapacağımız kahvaltı sonrası gemi’den ayrılıyor, bizi bekleyen otobüsümüz ve rehberimiz eşliğinde Kopenhag şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turu kapsamında; Kuzey ülkelerinin en güzellerinden biri olan Danimarka’nın başkenti; sıcak ve samimi anlamına gelen Hyggelig lakaplı Kopenhag, daima renkli ve canlıdır. Kent mükemmel toplu taşımacılık ağı, düzenli, temiz caddeleri ve yemyeşil parklarıyla seçkin bir atmosfere sahiptir. Yapılacak olan panoramik şehir gezisi kapsamında; Kraliçenin ikamet ettiği Amalienborg Sarayı, Hans Christian Andersen‘den esinlenerek yapılmış olan Küçük Deniz Kızı heykelinin bulunduğu Langelinie Rıhtımı, pub ve barları ünlü Nyhavn Limanı, Kraliyet Tiyatrosu ve Danimarka Parlamentosu görülüp gezilecek yerler arasındadır. Otobüsle yapacağımız şehir turumuzun sonrasında otelimize yerleşip kısa süreli dinlenme sonrası, Balıkçı Limanı anlamına gelen Kopenhag’ı yürüyerek keşfe çıkıyoruz. Tivoli Bahçeleri, Belediye Sarayı’ndan geçip; dünyanın en uzun yaya caddelerinden birisi olan Ströget’i katedip, barları ve restoranları ile ünlü yeni limana varıyoruz. Kopenhag Şehir turu sonrası Malmö’ye hareket ediyoruz. 2000 yılında açılan ve Danimarka ile İsveç’i birbirine bağlayan 16 km’lik Oresund Köprüsü’nden geçerek Malmö’ye/İsveç’e gidiyoruz. İsveç’in 3. büyük şehri olan Malmö’de yapacağız şehir turunda; Gotik Kilise, Belediye Sarayı ve şehrin sembolü haline gelmiş olan ünlü mimar Calatrava’nın DNA sarmalı şeklindeki gökdeleni görülüp gezilecek yerler arasındadır. Akşam saatlerinde hareket edip aynı yol üzerinden Kopenhag’a dönüyoruz. Dileyenler, içinde 38 tane restoran barındıran 153 yıllık Tivoli eğlence parkını ziyaret edebilirler. Tur bitimi otelimize yerleşip, kısa bir dinlenme molası verdikten sonra şehir merkezini yürüyerek keşfe çıkıyoruz. Tivoli Bahçeleri ve Belediye Sarayı meydanından geçip; trafiğe kapalı sokaklardan, barları ve restoranları geziyoruz, Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda afiyetle yiyoruz. Geceyi Gemi’de/Kopenhag’ta geçiriyoruz.

11.GÜN (KOPENHAG-KUZEY ZEALAND-KOPENHAG): Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıp hareket ediyoruz. Özel otobüsümüzle Danimarka’nın Rivierası sayılan Kuzey Zealand turumuz için hareket ediyoruz. Önce Danimarka Kraliyet ailesinin iki yazlık sarayından birisi olan Fredensberg Sarayı’nı dışarıdan görüyor; ardından Hamlet ile birlikte anılan, UNESCO’nun dünya mirası listesindeki Kronborg Kalesinin yer aldığı Helsingör’e gidiyoruz. Şehirde vereceğimiz yemek ve alışveriş için serbest zaman sonrası öğleden sonra hareket edip Kopenhag’a, otelimize dönüyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Kopenhag’ta geçiriyoruz.

12.GÜN (KOPENHAG-İSTANBUL-ANKARA): Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıp rehberimizin belirleyeceği zaman kadar serbest gezi ve alış veriş yapıyoruz. Belirlenen saatte toplanıp Kopenhag Havalimanı Dışhatlar Terminali’ne gidiyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası Gümrük/pasaport işlemlerinden geçerek THY’nin TK 1786 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul için havalanıyoruz. Yaklaşık 3 saat süreli uçuş sonrası yerel saat ile saat 22.50’de İstanbul Havalimanı’na iniyoruz. Gümrük/pasaport işlemleri ve zamana bağlı olarak free shopta yapacağımız alış veriş sonrası İçhatlar Terminali’ne geçiyoruz. THY’nin TK 2192 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.20’de Ankara için havalanıyoruz. 1 saat 10 dakika süreli uçuş sonrası Esenboğa Havalimanı’na iniyoruz. Bagaj alımı ve Free shopta yapacağımız serbest alış veriş molası sonrası etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

THY’nin tarifeli seferi ile Ankara-İstanbul-Helsinki ve Kopenhag-İstanbul-Ankara arası ekonomi sınıfı uçak biletleri, Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri, Helsinki’de 1 gece şehir merkezi, Sokos Hotel Presidentti’de konaklama, Lüks Silja Line Gemisinde 1 gece Stockholm–Helsinki–Stockholm arası yolculuk, konaklama, Stockholm’da 2 gece şehir merkezi Superior Quality Hotel Globe’de konaklama, Lillehammer’da 1 gece şehir merkezi Superior Clarion Collection Hotel Hammer’de konaklama, Bergen’de 1 gece şehir merkezi, Scandic Hotel Ornen’de ornen konaklama, Gol ‘de 1 gece Storefjell Resort Hotel’de konaklama ve akşam yemeği, Oslo’da 1 gece şehir merkezi Superior Radisson Blu Alna Hotel konaklam

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

15.00 TL olan Yurt dışı çıkış vergisi, 120.00 Euro olan Shengen Vize Ücreti, Tüm öğle yemekleri ve belirtilmeyen akşam yemekleri, Otellerde minibar, internet, Pay Tv, telefon vb. kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Ankara Esenboğa İç hatlar Terminali - 03.30

Önemli Hatırlatmalar

Turların içeriğinde değişiklik yapılmadan, başlangıç-bitiş noktaları veya buluşma saatleri değişiklik gösterebilir. Kafka Tur, havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımızın, uçuş detaylarının değişebileceğini, uçak saatlerinde gecikmeler olabileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın alması gerekmektedir. Öngörülemeyen sebeplerden dolayı/doğa olayları, can güvenliğini etkileyebilecek olaylar vb. program detayları değiştirilebilir veya tur iptal edilebilir. Acentamız tur özelliklerinde ve ücretlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel koşullar ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.