Kapadokya Kültür Turu


Gidiş: 09/03/2019
Dönüş: 10/03/2019
Tur Süresi: 1 Gece 2 Gün
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 360,00 TL

Tur Programı

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret etmek için dünyanın dört bir tarafından akın ettiği, panoramik ve estetik güzellikleriyle ünlü Kapadokya’da, iki gün boyunca doya doya gezebileceğimiz, kültürel ve tarihsel dokuya yakından teması gerçekleştireceğimiz keyifli turumuza sizleri davet etmekten memnuniyet duyarız.

PROGRAMIMIZ:
1.GÜN (09 Mart 2019, Cumartesi): 07.00’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ederek, diğer duraklarımızdaki katılımcılarımızı alıyoruz. Araç içerisinde kahvaltılık sandviç ve sıcak içecek ikramlarımızla birlikte, doğa harikası olmasıyla ünlü Tuz Gölü’nde fotoğraf molası verdikten sonra Nevşehir-Ürgüp Yolu’ndaki Ortahisar Kalesi’ne giderek panoramik görüntünün tadını çıkarıyoruz. Peri Bacaları, Üç Güzeller gezilerimizin ardından Devrent Vadisi’ni ve sonrasında Özkonak Yeraltı Şehri Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezisi bittikten sonra Avanos’ta öğle yemeği için mola veriyoruz. Katılımcılarımıza ait olan öğle yemeğimizi ve enerjimizi tekrar aldıktan sonra Çanak Atölyesi’ne gidiyoruz. Paşabağ Vadisi’nde en genç ve en yaşlı Peri Bacaları’nı gezdikten sonra Kapadokya’nın gerçek mağara otellerinden olan Fosil Cave Hotel’e doğru yola çıkıyoruz. Otelimizde alacağımız lezzetli akşam yemeği sonrası odalarımıza çekilerek bir sonraki gün için dinleniyoruz. (İsteyen konuklarımız ekstra olan Türk Gecesi’ne katılabilir.)

2.GÜN (10 Mart 2019, Pazar): Kapadokya’da erken saatlerde başlayan güne ayak uyduruyor ve erkenden kalkıyoruz. Otelimizde alacağımız enerji dolu kahvaltımızdan sonra 08.30 gibi otelimizden ayrılarak etkinliğimizin ikinci gününde Kızılçukur Vadisi’nin göz alıcı güzelliğinde Çavuşin Köyü, Göreme, Esentepe’den geçen rotamızı takip ederek Uçhisar’da öğle yemeği molası veriyoruz. Onyx Taş Atölyesi’ni ziyaret ettikten sonra Uçhisar Kalesi’nde panoramik manzara keyfini yaşayıp etkinliğimizin sonuna gelerek Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz ve bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içinde sıcak-soğuk içecek ikramı ve kahvaltılık sandviç,Tüm çevre gezileri, Mağara otelde konaklama (1), Sabah kahvaltı (Biri araç içerisinde olmak üzere 2) Akşam yemeği (1), Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi Refakati, Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Öğle yemeği, Türk Gecesi, ATV Gezisi, Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 07.00
Milli Kütüphane - 07.05
Armada - 07.10
Ufuk Üniversitesi Önü - 07.15
Taurus/Çırağan Önü - 07.20
Dikmen/Atatürk Sitesi Karşısı/EGO Durağı - 07.25
Oran Yolu/Turan Güneş Bulvarı Köprü Altı/Yanyol - 07.30
Gölbaşı/Konya Yolu Hizası - 07.30

Önemli Hatırlatmalar

Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen 
HATIRLATMA: Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.