Karaşar Çukurören Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 09/12/2018
Dönüş: 09/12/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Dağlar kışa hazırlanıp biraz da karlanırken bizler yine doğaya çıkıyoruz. Dağların beyaz örtüsüne bürünüşünü yakından gözlemleyecek ve doğada bulunmanın keyfini birlikte yaşayacağız.Yürüyüş rotamız 15 km. Süresi 5 saat. Parkurumuz iniş, çıkış, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır. Köy, yayla ve orman dokusu içermektedir. Karaşar Eğriova bölgesinde gerçekleştireceğimiz bu faaliyetimize  güzel fotoğraflar çekmek ve yürümek isteyen doğaseverleri bekliyoruz. Bu parkurumuzda mevsim itibariyle yeterli su kaynağı bulunmayabilir. Katılımcılarımızın 1,5 lt su tedariklerinin bulunması tavsiye edilir. Doğaya çıktığımızda katılımcılarımızı ekip arkadaşımız olarak kabul ediyor ve doğaya saygılı pozitif insanlar olduklarına inanıyoruz. Birlikte hareket etmenizi, doğayı korumayı, genel kurallara ile rehberimizin uyarı ve komutlarına uymanızı umuyoruz. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir.

Önemli Uyarı: Katılımcılarımızın yanınıza alın bölümünü dikkatlice okumaları ve kış şartlarına uygun donanımla katılım sağlamaları tavsiye olunur.

1.GÜN: 
07:30 Kumrular Sokak’tan (İzmir caddesi kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimiz Ayaş ve Beypazarı istikametine  devam ederek yol üzerinde vereceğimiz mola sonrasıKaraşar üzerinden rota başlangıç noktamıza ulaşacak ve hazırlıklarımızı yaparak yürüyüşümüze başlayacağız. Orman dokusu içerisinde çok özel bir parkur çizerek kış mevsiminin doğadaki güzelliklerini yakından gözlemleyeceğiz. Bir sezon parkuru olma özelliği taşıyan rotamız boyunca bölgenin tabii dokusuna hep birlikte temas edeceğiz. Saat 16.30 gibi etkinliğimizi sonlandırarak Ankara’ya hareket edeceğiz.  Not: Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 07.30
Milli Kütüphane 07.35
Armada 07.40
Cepa/Kentpark 07.45
Acity 07.50
Carrefour 07.55
Giyim Dünyası 08.00
Optimum üst geçit 08.05

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

İniş-çıkışlar ile ormanlık arazide yürüyüş