Karaşar Çukurören Eğriova Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 14/04/2019
Dönüş: 14/04/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 80,00 TL

Tur Programı

Dağlar baharla birlikte yeşile ve çiçeklere bezenirken bizler yine doğaya çıkıyoruz. Dağların yeşil örtüsüne bürünüşünü yakından gözlemleyecek ve doğada bulunmanın keyfini birlikte yaşayacağız. Orman içi yollardan, patikalardan ve yaylalardan geçerek, Eğriovada yürüyüşümüzü bitireceğiz. Parkurumuz 15 km. orta zorlukta ve süresi 5 saat. Parkurumuz iniş, çıkış, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır. Köy, yayla ve orman dokusu içermektedir. Güzel fotoğraflar çekmek ve yürümek isteyen doğaseverleri bekliyoruz.
Not: Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

1.GÜN: 07.30 Kumrular Sokak’tan (İzmir caddesi kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimiz Ayaş ve Beypazarı istikametine  devam ederek yol üzerinde vereceğimiz mola sonrası Karaşar üzerinden rota başlangıç noktamıza ulaşacak ve hazırlıklarımızı yaparak yürüyüşümüze başlayacağız. Orman dokusu içerisinde çok özel bir parkur çizerek kış mevsiminin doğadaki güzelliklerini yakından gözlemleyeceğiz. Bir sezon parkuru olma özelliği taşıyan rotamız boyunca bölgenin tabii dokusuna hep birlikte temas edeceğiz. Saat 17.00 gibi etkinliğimizi sonlandırarak Ankara’ya hareket edeceğiz. 

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.50
Carrefour - 07.55
Optimum Üst geçit - 08.00

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.