Kaş Phellos Limanağzı Üzümlü Kekova Etabı Likya Yolu Yürüyüşü


Gidiş: 20/04/2019
Dönüş: 23/04/2019
Tur Süresi: 3 Gece 4 Gün
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 820,00 TL

Tur Programı

Likya Yolu, Türkiye’nin uzun mesafeli yürüyüş parkurları arasında ilk sırada yer almakta olup Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotalarından biridir. Işık ülkesi anlamına gelen Likya’nın batı sınırı olan Fethiye’den başlayarak, Pamfilya’nın sınırları içerisinde yer alan  Antalya’ya kadar uzanan ve Teke Yarımadası’ndaki patikaların İngiliz asıllı Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuştur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplamda yaklaşık 550 Km uzunluğa sahip olan bu parkurlar Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini günümüze ulaştırmakta ve bizlere yaşatmaktadır. Likya Yolu rotaları üzerinde;  Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra ve  Phaselis gibi Likya Birliği’ne ait önemli antik şehir ve yerleşimler bulunmaktadır. Sizleri  Kaş, Kalkan, Saklıkent, Kekova-Patara arasında yapacağımız bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz.  

Konaklama:
Işık Ülkesi’nin (Likya) kalbinde yer alan Kayahan Hotel; seyretmeye doyamayacağınız olağanüstü manzarası, sakin ve huzurlu atmosferiyle, konuklarını aile sıcaklığıyla ağırlayan, bütün günün koşuşturmacasının ardından günbatımında Akdeniz’in derin maviliğinin sarmaladığı Meis Adası’nı (Yunanistan) izlerken tüm yorgunlukları üzerinizden atacaksınız. Her damak tadına hitap edebilecek açık büfe yemeklerden sonra barında oturup içkinizi yudumlayabileceğiniz terasıyla sizlere hizmet verecektir.
 

1.GÜN (ANKARA-BURDUR-TEFENNİ-ÇAVDIR-KAŞ): Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Korkuteli-Elmalı-Finike-Demre üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Kaş’a gidip güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Hazırlıklarımızı yapıp aracımıza binerek Gökdere Köyü’ne gidiyoruz. Aracımızdan inerek hazırlık sonrası Phellos’tan başlayarak; toplamda 8 Km’lik  3 saat süreli Antik Likya Yolu’nun Phellos-Antiphellos-Kaş etabını yürüyoruz. Muhteşem Akdeniz ve Kaş manzarası eşliğinde sürekli inerek yürümeye devam edip Kaş’ta etkinliğimizi bitirerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.  

2.GÜN (KAŞ-LİMANAĞZI-ÜZÜMLÜ-BOĞAZCIK KÖYÜ-KAŞ):
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı ve kısa süreli hazırlık sonrası  kumanyalarımızı aldıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz.  Bugün Likya yolu etabımızda 5-6 saat süreli olarak yaklaşık 16-18 Km yürüyeceğiz. Muhteşem Akdeniz manzarası eşliğinde Kaş-Limanağzı’nı yürüdükten sonra Çetikli’den geçip Üzümlü’ye gidiyoruz. İsteğe bağlı denize girdikten sonra kumanya menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra traktör yoluna girerek yaklaşık 5 Km yürüyerek Boğazçık Köyü’ne gidiyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Kaş’a/otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.  

3.GÜN (
KAŞ-APOLLINA-APERLAI-KEKOVA-KAŞ):
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Apollina/ Boğazçık Köyü’ne gidiyoruz. Yaklaşık 10 Km ve 3 saat süreli Likya Yolu etabımızda Boğazcık Köyü’nden yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşün sonuna doğru Likya Mezarları/Lahitleri size başka bir dünyada olduğunuzu hissettirecektir. Yürüyüşümüze devam edip Aperlai’de yürüyüşümüz tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizi Ramazan Abi’nin restoranında tavuk ana menüsü ile yedikten sonra teknemize binip Kekova’ya gidiyoruz. Akvaryum ve Tersane Koyları’nda yüzme molası verdikten sonra batık şehir Simena’ya gidiyoruz. Seyir ve fotoğraf çekimleri sonrası  hareket edip Kaleköy’e gidiyoruz. Kale gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası teknemizle Jeimiussa/Üçağız Limanı’na gidiyoruz. Bizi   bekleyen aracımıza binip  otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.  

4.GÜN (
KAŞ-DEMRE-FİNİKE-ELMALI-KORKUTELİ-ANKARA):
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ve Kaş’tan ayrılıp yola çıkıyoruz. 40 Km yol aldıktan sonra Myra Antik Tiyatrosu ve Saint Nicolas Müzesini görüp gezdikten sonra Finike üzerinden yolumuza devam edip Arif Köyü yakınlarındaki Likya Birliğine bağlı Arykanda Antik Kenti'ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretten sonra Elmalı-Korkuteli-Burdur-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip gece saat 22.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi kek, sıcak-soğuk içecek ikramları, Akşam Yemeği (3), Kaş’ta pansiyonda 3 gece konaklama, Kahvaltı (4), Öğle yemekli tekne turu (1) -- Kumanya öğle yemeği (1), tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati, TURSAB Seyahat Sigortası, Rehberlik hizmetleri. 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Birinci gün öğle yemeği, Son gün öğle ve akşam yemeği, Akşam yemeklerinde su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 21.30  
Milli Kütüphane Önü - 21.35
 
Armada Önü - 21.40
 
Cepa/Kentpark Arası - 21.45
 
Bilkent Köprü Altı - 21.45
 
Hacettepe/Beytepe Köprü Altı - 21.50
 
Ümitköy Köprü Altı - 21.55
 
Gordion Yan Yol - 22.00
 
Korukent Otobüs Durağı - 22.05
 
Yaşamkent/BP Önü - 22.10

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek ayakkabı, çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, baton (isteğe bağlı), karbonhidratlı yiyecekler, mayo, deniz havlusu, terlik, bone, deniz ayakkabısı, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.  Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz. Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.