Kastamonu-Daday-Safranbolu Turu


Gidiş: 27/04/2019
Dönüş: 28/04/2019
Tur Süresi: 1 Gece 2 Gün
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 415,00 TL

Tur Programı

1 GECE 2 GÜN - T A M   P A N S İ Y O N
Ankara, Çankırı, Kastamonu, Livapaşa Konağı/Etnoğrafya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, İzbelli Konağı, Hükümet Meydanı, Şerife Bacı Kurtuluş Savaşı Anıtı, Saat Kulesi, Vedat TEK Sanat Merkezi, Nasurullah Camii, Münire Sultan Medresesi, Kasaba Köyü, Mahmutbey Cami’si, Daday, Çömlekçiler Köyü, Taşçılar Göleti, Eflani, Safranbolu, Camteras Gezisi, Karabük, Eskihisar, Gerede, Ankara.  

1.GÜN (
ANKARA-ÇANKIRI-KASTAMONU-DADAY):
Saat 07.00’da  Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç ve  sıcak-soğuk içecek ikramları ile Akyurt-Çankırı üzerinden yolumuza devam edip saat 11.00’de Kastamonu’ya gidiyoruz. Livapaşa Konağı ve Arkeoloji Müzelerini görüp gezdikten sonra Kastamonu çıkışındaki İzbelli Konağına gidiyoruz. Yöresel etli ekmek menüsü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra aracımıza binip şehre geliyoruz. Hükümet Meydanında bulunan Şerife Bacı Kurtuluş Savaşı Anıtını görüp gezdikten sonra yürüyerek Saat Kulesi’ne çıkıyoruz. Şehri panoramik olarak görüp fotoğraf çektikten sonra aracımıza binip El Sanatları Merkezi’ne gidiyoruz. Özgün Kastamonu evini görüp gezdikten sonra şehir merkezinden yerel araçlarla Kastamonu Kalesi’ne çıkıyoruz. Kale gezisi ve fotoğraf çekimi sonra Vedat TEK Sanat Merkezi’ne gidiyoruz. Kültür merkezi gezisi sonrası  Nasurullah Cami’sine gidip Cami’yi ziyaret ediyoruz. Münire Sultan Medresesini  görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak alış veriş molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip 10 Km yol aldıktan sonra Kasaba Köyü’ne gidiyoruz. 600 yıllık tarihi Mahmutbey Cami’sini görüp gezdikten sonra Daday’a gidiyoruz. Atatürk’ün Kastamonu gezisinde misafir edilen evi görüp gezdikten sonra yolumuza devam edip Çömlekçiler Köyü’ne gidiyoruz. Barış At Çiftliği Çiftlikevi’ne gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası çardak altında ateş yakıp şarkılar ve özel içecekler eşliğinde gezinin ve gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Çömlekçiler Köyünde geçiriyoruz.  

2.GÜN (
DADAY-EFLANİ-SAFRANBOLU-GEREDE-ANKARA):
Saat 07.30’da  kalkıp doğal bir ortamda yöresel ürünlerle hazırlanmış güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası isteyen katılımcılarımız ayrı bir ücret ödeyerek at binebilir, Atv sürebilirler. Yapılan etkinlikler sonrası Çömlekçiler Köyü içinde gezinti yaparak fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra aracımıza binerek Taşçılar Köyü’ne gidiyoruz. Göl çevresinde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası isteğe bağlı olarak Çiftlikevi’ne kadar doğa yürüyüşü yapıyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel etli ekmek menüsü ile afiyetle yedikten sonra saat 14.30’da Çiftlikevi’nden ayrılıyoruz. Eflani üzerinden yolumuza devam edip toplam da 50 Km yol aldıktan sonra Safranbolu/Camteras’a gidiyoruz. Tokatlı Kanyonu’nun da hakim bir yere inşa edilen Camteras gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası saat 17.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Karabük-Eskihisar-Gerede üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat 21.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Katılımcı sayısına bağlı olarak özel ulaşım, Araçta sandviç ve sıcak içecek  ikramları, Öğle yemeği (2), Akşam yemeği (1), Çiftlikevi’nde konaklama (1), Kahvaltı (1), TÜRSAB Seyahat Sigortası, Tüm çevre gezileri ve Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yemeklerde su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, At ve ATV Binme ücreti, 2.gün akşam yemeği ve Kişisel harcamalar. 

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 07.00
Milli Kütüphane Önü - 07.05
Armada Önü - 07.10
Kentpark/Cepa - 07.15
Beşevler Kavşağı - 07.20
AnkaMall Karşısı/Ana Yol - 07.25
Ana Tamir/1011 Karşısı Ana Yol - 07.30
Aydınlıkevler Kavşağı - 07.35
Altınpark Önü - 07.40

Önemli Hatırlatmalar

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, mevsime uygun koruyucu giysiler, yedek çamaşır-ayakkabı, terlik, şapka, yağmurluk/panço, kullanılan ilaç ve malzemeler, fotoğraf makinası ve aksesuarları.