Kayseri Erciyes Dağı Doğa ve Kayak Gezisi


Gidiş: 22/01/2019
Dönüş: 24/01/2019
Tur Süresi: 2 Gece 3 Gün
Tur Tipi: Kayak Turları
Tur Fiyatı: 540,00 TL

Tur Programı

Ülkemiz dağları arasında yükseklik bakımından 5. Sırada ve 3917 metre yüksekliğe sahip Erciyes Dağı Kayak bölgesinde kayak yapmaya ne dersiniz? Son yıllarda yapılan yatırımlarla tesis ve liftler açısından, kayak olanakları oldukça artan Erciyes Dağı birbirinden değişik, kolay-zor, kısa ve uzun pistlere sahiptir. Bu anlamda ülkemizde kurulu bulunan önemli kayak pistleri arasında önemli bir yere sahip olan Erciyes Dağı Kayak Bölgesinde yapacağımız etkinliğimize davetlisiniz.

1.GÜN(22 OCAK 2019 SALI): ANKARA-KAYSERİ-ERCİYES Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Elmadağ-Kırıkkale-Kırşehir üzerinden yolumuza devam edip Erciyes Kayak Merkezine ulaşarak Kayak hazırlıklarımıza başlıyoruz. Lift kartlarının alınmasıyla değişken seçenekli pistlerde gün boyu kayak yapıyoruz. Saat 17.00’de liftlerinin kapanmasıyla hareket edip kısa süreli yolculuk sonrası otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kayseri merkezde yer alan otelimizde.

2.GÜN(23 OCAK 2019 ÇARŞAMBA):
KAYSERİ-ERCİYES-KAYSERİ
Sabah erkenden kalkıp saat 07.00’de yapacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımızı alarak otelimizden ayrılıyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası gün boyu kayak yapıyoruz. Saat 17.00’de liftlerinin kapanmasıyla hareket edip kısa süreli yolculuk sonrası otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kayseri merkezde yer alan otelimizde.

3.GÜN(24 OCAK 2019 PERŞEMBE):
KAYSERİ-ERCİYES-ANKARA
Sabah erkenden kalkıp saat 07.00’de yapacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımızı alarak otelimizden ayrılıyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası gün boyu kayak yapıyoruz. Saat 16.00’da kayak etkinliğini bitirerek kısa süreli hazırlık sonrası saat: 16.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Kayseri-Kırşehir-Kırıkkale-Elmadağ üzerinden yolumuza devam edip saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz. 

3.GÜN(ALTERNATİF PROGRAM):
 Kayak merkezine gelmek istemeyen konuklarımız için Kayseri’de kültür gezisi planladık. Bu kapsamda Kayseri merkezde yer alan Selçuklu Müzesi, Gevher Nesibe Müzesi, Pastırmacılar Çarşısı ve Talas gezilerimizi gerçekleştirerek Kayseri’nin tarihsel dokusuna temas edeceğiz. (Müze ve ören yeri giriş ücretleri katılımcılarımıza aittir.) Ankara’ya dönüşümüz kayak merkezinden gelecek grubumuzu taşıyan aracımızın Kayseri’de merkezi bir noktadan kültür gezisi yapan grubumuzu saat 17.00 sularında almasıyla gerçekleşecektir.
  

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi kek, sıcak-soğuk içecek ikramları, Kahvaltı (1 araçta, 2 otelde toplam 3 adet), Akşam Yemeği (2), Öğle Yemeği (3 - Sucuk ekmek, meşrubat), 4 yıldızlı otelde konaklama (2), Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati, TURSAB Seyahat Sigortası, Rehberlik Hizmetleri 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Akşam yemeğinde su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, Kayak/Board takımları kiralama ücretleri, Lift kullanım bedelleri, Kayak/Board için gerekli tüm ekipman ücretleri.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi – 06.00   
Milli Kütüphane – 06.05  
Armada – 06.10 
Cepa/Kentpark – 06.15 
Beşevler Kavşağı – 06.20 
AnkaMall Karşısı/Ana Yol – 06.25 
Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol – 06.30 
Aydınlıkevler Kavşağı – 06.35

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.