Konya Çatalhöyük Asya Lale Bahçeleri Turu


Gidiş: 21/04/2019
Dönüş: 21/04/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 150,00 TL

Tur Programı

Arkeoloji Müzesi'nin bıraktığı kültür dolu tat ve Lale bahçelerinin eşsiz dokusunu birlikte yaşayalım. 

1.GÜN: (ANKARA-KONYA-ÇATALHÖYÜK-LALE BAHÇESİ-ANKARA):
 Sabah saat 07.00’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam edip Baran Tesisleri’nde vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 11.00’de Mevlana’nın kenti Konya’ya gidiyoruz. Çatalhöyük kazılarında bulunan eserlerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi’ni görüp geziyoruz. Daha sonra restoranımıza gidip Konya’ya özgü lezzetlerle öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip yola çıkarak Çatalhöyük Örenyerine gidiyoruz. M.Ö. 10 Binli yıllarda, Neolotik dönemde yerleşik yaşama geçilen  Çatalhöyük’te rehber eşliğinde Kazı alanı ve Müze gezileri sonrası hareket edip İsmil İlçesi yakınlarındaki Asya Lale Bahçeleri alanına gidiyoruz. Ekim alanında lalelere zarar vermeden zamanımıza bağlı olarak yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Ankara için yola çıkıyoruz. Konya üzerinden yolumuza devam edip Kulu Makası’nda vereceğimiz mola sonrası saat 22.00 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel ulaşım, Araçta kahvaltılık sandviç ve sıcak-soğuk  içecek ikramları, Belirtilen menü ile öğle yemeği(1), Dönüşte kek ve sıcak-soğuk içecek ikramları, Tüm çevre gezileri ve Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, Kişisel harcamalar, Öğle yemeğinde içerik dışında kalan içecek ücretleri, Akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular - 07.00
Milli Kütüphane Önü - 07.05 
Armada Önü - 07.10 
Kentparka/Cepa - 07.15 
Ufuk Üniversitesi Önü - 07.25 
Taurus AVM - 07.30 
Konya Yolu Dikmen Kavşağı - 07.35

Önemli Hatırlatmalar

ÖĞLE YEMEĞİ MENÜSÜ: Yayla veya bamya çorbası, salata, ¼ yaprak sarma, etli ekmek, ayran, höşmerim, ¼ büyük kapalı su ve çay ikramı. 
BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: 
Yürüyüş ayakkabısı, rahat  bir  yürüyüş  giysisi, koruyucu giysiler, şapka, yağmurluk, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinesi ve aksesuarları.