Lavanta Kokulu Kuyucak Köyü ve Salda Gölü Turu


Gidiş: 14/07/2019
Dönüş: 14/07/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 200,00 TL

Tur Programı

Lavanta ekim alanlarına gidiyoruz. Rotamız; Polatlı, Sivrihisar, Afyon, Sandıklı, Keçiborlu, Kuyucak Köyü, Salda Gölü. Bu eşsiz mor lavanta tarlalarından oluşan renk şölenini yaşamaya, hoş kokusunu hissetmeye ve Salda Gölü’nün tadını çıkarmaya davetlisiniz.  

YOLCULUK: 13 Temmuz 2019 Cumartesi Gece saat 23.55'te Kumrular Sokak / İzmir Caddesi Kesişimi’nden hareketle başlayacak etkinliğimiz,  araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam ediyoruz.

1.GÜN:
 
Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Sandıklı üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Isparta Keçiborlu’ya bağlı, İlçe’ye 17 km uzaklıktaki Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Köy ortamında, Köylü hanımların hazırladığı yöresel ürünlerle güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Muhtarımızla birlikte, Ülkemizin ekilebilir Lavanta Alanlarının büyük bir çoğunluğunu oluşturan bu köyde köy civarındaki Lavanta Alanlarını görüp geziyoruz. Lavanta bitkisi/çiçeğinin kullanım alanları hakkında bilgiler alıp, fotoğraf çektikten sonra Köye dönüyoruz. Köyde yapacağımız kısa gezinti ve fotoğraf molası sonrası gezisi sonrası Köy kahvesinde, köylülerle sohbet eşliğinde çay-kahve ve öğle yemeği molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Salda Gölü’ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Hem gezmek hem yüzmek için 2 saatlik bir vakit geçirdikten sonra akşam saatlerinde Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. 23:30’da başka bir Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, serpme kahvaltı, sıcak-soğuk içecek ikramları, TURSAB seyahat sigortası, Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, Öğle yemeği, Akşam yemeği, Kişisel  harcamalar. 

Biniş Noktaları

Kumrular – 23.55
Milli Kütüphane – 00.00
Armada  - 00.05
Kentpark/Cepa – 00.10
Ümitköy Kavşağı – 00.15
Gordion Karşısı – 00.20
Anse Önü – 00.25

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, en az 1 litre su Antik kent gezisi bölümünde isteğe bağlı kısa yürüyüşler olacaktır. Her yaştan katılımcı özel bir sağlık sorunu yoksa katılabilir.