Likya Kentleri Olympos Çıralı Adrasan Ulupınar Phaselis Turu


Gidiş: 10/08/2019
Dönüş: 14/08/2019
Tur Süresi: 4 Gece 5 Gün
Tur Tipi: Bayram Turları
Tur Fiyatı: 950,00 TL

Tur Programı

*EKSTRA TUR İÇERMEKTEDİR.

Antik Likya Uygarlığı ve Pamfilya Bölgesi sınırları içinde kalan bölgede; hem kültür, hem doğa yürüyüşü, hem de deniz içeren içerikle hazırladığımız gezimizde tatil yapmanın keyfini çıkarırken bölge ve önceki uygarlıklar hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Dönüş yolunda sizleri 2365 metre yüksekliğindeki antik dönemde Tanrıların Dağı olarak bilinen Olimpos’a şimdiki adı Tahtalıdağı’na çıkmanızı öneriyoruz.   Olimpos’da Ahşap Bungalow Tesisleri’nde konaklama  yaparak; deniz, tarih, arkeoloji, doğa yürüyüşü ve  tekne gezisi içeriği ile birlikte yapacağımız gezimize katılımlarınızı bekliyoruz. Davetlisiniz.
 

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.
 

YOLCULUK:  09 Ağustos 2019  Cuma gecesi saat 21:00 Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi’nde hareket ediyoruz.  

1.GÜN (Ankara-Afyon-Burdur-Antalya-Olimpos): 
Saat 21.00 hareket ile başlayacak etkinliğimiz, araç içi ikramlarımız ile birlikte Afyon-Burdur-Antalya üzerinden yolumuza devam ederek sabah saatlerinde Olympos’a ulaşacağız. Pansiyonumuza giriş yaparak yapacağımız kahvaltı sonrası güne başlayarak kısa süreli dinlence sonrası Olympos Antik Kenti’ni gezecek ve sahilde denize gireceğiz. Akşam yemek ve konaklama pansiyonumuzda olacak. Yemek sonrası Olympos geceleri bizi bekliyor.  

2.GÜN (Olimpos-Ulupınar-Çıralı-Olimpos): 
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen konuklarımız ile Antik Likya  Yolu’nun bir parçası olan Ulupınar-Çıralı-Olympos parkurunda 11 km uzunlukta yürüyüş gerçekleştireceğiz. Bu etkinlikte Ulupınar’dan yürüyüşe başlayıp deniz güney yönünde inişe geçip bir dere geçisi sonrası doğuya yönelerek kimsenin görmediği, ziyaret etmediği yüzyıllardır yanan ateş kümlerini gördükten sonra aşağıya inip ziyaret edilen ateş kümlerini de gördükten sonra Çıralı gişesi ve Çıralı Köyü’nden geçerek Olimpos Sahili’ne yöneleceğiz. Dileyen katılımcılarımız burada denize girebilirler. Antik Kent içinden geçerek pansiyonumuza geleceğiz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda olacak. Yemek sonrası Olympos geceleri bizi bekliyor.  
Ekstra Ulupınar Turu: 50.00 TL 

3.GÜN (Olimpos-Adrasan-Tekne Turu-Olimpos.): 
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından Adrasan’a gidip tekne turumuza başlayacağız. Tam gün süreli ve öğle yemekli olarak yapılacak olan turumuzda Akdeniz’in tüm sıcaklığını ve masmavi sularını hissederek koylarda denize girme olanağı bulabileceksiniz. Tekne turu sonrası pansiyonumuza döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda olacak. Yemek sonrası on binlerce yıldır sönmeyen alevi ile ünlü Chimara Yanartaş gezisi için hareket ediyoruz. Yüzyıllardır yanan efsanevi ateşin; Bellaforentes’in ok darbeleriyle yedi kat yerin dibine giren Chimere’nın ağzından saçılan lavlar olduğuna inanılmaktadır. Gişelerden sonra yürüyerek yapacağımız bu etkinlikte sağlam ayakkabı ve el feneri gerekeceğini şimdiden hatırlatalım. Gezi ve etkinlik sonrası aracımıza binerek pansiyonumuza dönüyoruz.  Yanartaş dönüşü sonrası Olympos geceleri bizi bekliyor.
Turu Ekstra Çıralı Turu: 50.00 TL  
Ekstra Tekne Turu: 85.00 TL          

4.GÜN (Olimpos-Phasalis-Olimpos):
 Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından Likya Uygarlığı’nın önemli yerleşim alanlarından biri olan Phaselis Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Antik Kent’e ulaşmamızla birlikte tarihi alanlar hakkında alacağımız bilginin ardından Phaselis’in plajında deniz sefası yaparak, gün boyu keyifli bir gün geçireceğiz. Phaselis gezimizin ardından Kemer’e geçerek kısa süreli verilecek serbest zamanın ardından pansiyonumuza hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.  
Ekstra Phasalis Turu: 65.00 TL

5.GÜN (Olimpos-Tahtalı-Antalya-Burdur-Afyon-Ankara): 
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından pansiyonumuzdan ayrılarak Ankara’ya dönüşe geçeceğiz. Dönüşte yolumuz üzerinde yer alan Tahtalı Dağı Teleferik işletmesine uğrayarak dileyen konuklarımız ile ayrı bir ücret ödeyerek Tahtalı Dağı’nın zirvesinden Akdeniz’i seyredip fotoğraf çekeceğiz. Teleferik gezimiz sonrası Antalya–Burdur-Afyon üzerinden yolumuza devam ederek vereceğimiz molalar akabinde gece saat: 21.30’da Ankara’da olacağız.   

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları, Yarım Pansiyon - Pansiyon Konaklama  (4), Kahvaltı (5), Akşam Yemeği (4), Çevre gezileri, TURSAB Seyahat Sigortası, Kafka Turizm ve Seyahat Acente refakati, Rehberlik Hizmetleri, Milli Park giriş ücretleri (Yanartaş giriş ücreti hariç) .

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Yemeklerde alınacak su hariç diğer içecekler, Öğle Yemeği (4), Müze ve Ören yeri giriş ücretlerİ, Tahtalı Dağı Teleferik çıkış ücreti.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi Kesişimi 21.00
Milli Kütüphane 21.05
Armada 21.10
Cepa/Kentpark 21.15
Ümitköy Köprüsü 21.20
Gordion AVM karşısı 21.25
Anse AVM 21.30

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılarımız ile Engelli ve Refakatçisi katılımcılarımız, Sarı Basın Kartı sahibi ve Kurum çalışanları için,  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören yeri girişleri ücretsizdir. Diğer yaş kategorileri aralığında olan katılımcılarımızın, Kurum Müze ve Ören yerlerine ücretsiz giriş yapabilmeleri için değişken fiyatlı ve kullanımlı MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.