Likya Yolu Fethiye Etapları Yürüyüşü


Gidiş: 25/10/2019
Dönüş: 29/10/2019
Tur Süresi: 4 Gece 5 Gün
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 750,00 TL

Tur Programı

UZUN YÜRÜYÜŞ PARKURLARININ VAZGEÇİLMEZ ADRESİ KAFKA TUR FARKIYLA LİKYA YOLU FETHİYE ETAPLARI YÜRÜYÜŞÜMÜZDE BULUŞALIM.
KAFKA TUR KONUKLARINA UYGUN FİYATA KALİTELİ HİZMET, KONFORLU ULAŞIM VE KONAKLAMA İMKANI SUNAR.

Likya, Anadolu’nun tarihi ve doğal zenginlikleri yönünden en ilginç bölgelerinden biridir. Eski Devirlerde “Işık Ülkesi” olarak adlandırılan bölgede antik kentler, doğa ile adeta iç içedir. Likya Yolu, çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilir. Parkurun tamamı işaretlenmiş olup sponsor kuruluşlar ve gönüllüler tarafından bakımı yapılmaktadır. Bu eşsiz doğa ve kültür içerikli gezimize siz değerli konuklarımız davet ediyoruz. Bu etkinliğimiz 3 gece 4 gündüz sürecek yürüyüş ağırlıklı bir etkinliktir. Bir gece ve bir gündüz yolda geçecektir. Üç gece otel konaklamalı olacaktır. Otelimiz Fethiye Çalış plajında bulunmaktadır.

YOLCULUK: 25 Ekim  2019 Cuma günü saat 22.00’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz. 

1.GÜN: Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra  araç içinde sıcak içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Fethiye üzerinden yolumuza devam edip sabah saatlerinde Çalış bölgesinde yer alan otelimize ulaşarak alacağımız kahvaltı sonrası Fethiye merkeze geçerek 10 km’lik yürüyüşümüze başlayacağız. Antik dönemden kalma taş döşeli yollar yürüyüşün bir kısmını oluşturuyor. Su sarnıçları ve mezarlar yolumuz üzerinde bulunuyor. Yürüyüşümüz Kayaköy içinde bulunan köy kahvesinde sona erecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.


2.GÜN:
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Fethiye’den Kayaköy’e geliyor, kahvede çay için vereceğimiz kısa aradan sonra Af  Kule Manastırı’na doğru toplam 5 km’lik yürüyüşümüze başlıyoruz. Af Kule sonrası Kayaköy’ün eski evlerinin arasından Ölüdeniz’e doğru yürüyüşe devam ediyoruz. 6 km’lik bu parkurla birlikte 11 km’lik bir yürüyüş yapıyoruz. Ölüdeniz ’de vereceğimiz mola sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.


3.GÜN:
Erkenden uyanarak harika bir güne harika bir kahvaltı ile başlıyoruz. Fethiye’den hareket ederek Ovacık mevkiindeki parkurumuza giriş yaparak Ovacık – Kazağaç – Kirme etabını yürüyoruz. Toplam 12 km’lik keyifli ve güzel bir parkurda yapacağımız yürüyüşümüz sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

4.GÜN:
 Etkinliğimizin son gününde bu unutulmaz doğa harikasına erken saatlerde gözümüzü açarak ve eşyalarımızı alarak otelimizden çıkış yapıyor ve dönüşe geçiyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşarak başka bir Kafka Tur etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşacağız.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araçta kek, sıcak-soğuk içecek  ikramları, Kahvaltı (4), Otelde konaklama (3), Akşam yemeği (3), TURSAB Seyahat Sigortası, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, Akşam yemeklerinde su dışında verilen içecek ücretleri, Kişisel harcamalar, Öğle yemekleri (Kumanya), Son gün öğle ve akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 22.00
Milli Kütüphane - 22.05
Armada - 22.10
Cepa/Kentpark - 22.15
Ümitköy Kavşağı - 22.20
Gordion AVM Karşısı - 22.25
Anse AVM Önü - 22.30

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, en az 1,5 litre su, Müze kartı.