Marmaris Bozburun Datça Bozburun Mavitur Gezisi


Gidiş: 31/08/2019
Dönüş: 07/09/2019
Tur Süresi: 7 Gece 8 Gün
Tur Tipi: Mavi Turlar
Tur Fiyatı: 2.350,00 TL

Tur Programı

MAVİ YOLCULUKTA SİZE NELER SUNUYORUZ? NEDEN KAFKA TUR İLE MAVİTUR?
Kahvaltı: 3 çeşit peynir, 2 çeşit zeytin, bal, tereyağı, reçel, pekmez, yumurta, en az 2 kez sucuk, salatalık, domates ve kahvaltı boyunca sınırsız çay, kola, fanta, gazoz, soda, su.
Öğle Yemekleri: Ağırlıklı olarak zeytinyağlılar ve 4 farklı çeşit ana yemek, meyve, öğle yemeği boyunca boyunca sınırsız çay, kola, fanta, gazoz, soda, su.
Akşam Yemeği: Balık-meze (1), Tavuk-ızgara, Köfte (1), Kuzu pirzola-tavuk (1), Dana biftek-tavuk (1), Sote-et (1), Tavuk-kavurma (1), akşam yemeği boyunca boyunca sınırsız çay, kola, fanta, gazoz, soda, su.
*Özel olarak konuklarımız için getirtilen aşçılarımız eşlinde, mükemmel bir sunum ile lezzetleri tadacağız. Birbirinden farklı koylarda, mavinin her tonuna kulaç atacağımız, tadı damağımızda kalacak özel bir tur sizleri bekliyor. Birçok konuğumuzun tur bittikten hemen sonra bir sonraki yıla yeniden kayıt yaptırmak istediği Mavi Yolculuk'ta sizleri ağırlamak isteriz.

NASIL BİR MAVİTUR ETKİNLİĞİ BİZLERİ BEKLİYOR?
Mavi Yolculuk, Ege ve Akdeniz kıyılarımıza özgü bir tatil çeşidi.  Doğa harikası koyları keşfetmek, denizle, doğayla, tarihle iç içe farklı bir tatil geçirmek isteyenler tercihlerini Mavi Yolculuktan yana kullanıyor. Mavi Yolculuk ülkemize özgü bir turizm dalı olup Akdeniz ve Ege kıyıları boyunca sıralanan göz kamaştırıcı güzellikteki koylar, sadece deniz yoluyla ulaşabileceğiniz saklı cennetler, Anadolu insanının konukseverliği, benzersiz antik kentler ve tabii ki deniz üzerinde olmanın verdiği keyif Mavi Yolculuğu özel kılan başlıca ögelerdir. 50 yılı aşkın bir süredir yapılan Mavi Turların ortaya çıkışının oldukça ilginç bir hikayesi var. Mavi Yolculuğun başlangıcı, Cevat Şakir'in bir öyküsünden dolayı Bodrum'da 3 yıl kalebentliğe mahkum edilmesine dayanıyor. Cevat Şakir'in Bodrum'daki yaşantısının, kısa sürede cezadan çok keyfe dönüştüğünü gören yetkililer, onu tekrar İstanbul'a çağırıyor. Cezasının son yarısını İstanbul'da tamamlayan Cevat Şakir, Bodrum'a yerleşerek 25 yıl burada yaşıyor. Suyun verdiği huzur ile deniz ile iç içe sağlıklı beslenerek farklı güzel enerjileri birleştirip, günlük yaşamın karmaşasından uzaklaşıp, ruhumuzu dinlendirerek, ruh ve zihin dengenizi tazeleyip doğanın kucağında ve  mavi suların içinde dağa ile bütünleşeceksiniz. Ketch tipi 14 kişilik gulet/teknemizde 1 hafta boyu geçireceğiniz zaman içinde hem harika ve unutulmaz bir tatil yaparak zamanınızın keyifli ve mutlu geçmesini sağlayacaksınız. Eğer sizde Mavi tur tatilini seviyorsanız, gözlerden uzak, gizemli koylarda denize girmenin keyfini çıkarmak, Ege’nin güneşinde bronzlaşmak istiyorsanız masmavi sularında yapacağımız  bu gezimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.  
Bozburun, Kızılcaada, Apostol, Dirsekbükü, Aktur, Dimitri, Hurmalıbük, Bencik, Germe Koyu, Kameriya, Selimiye, Kocabahçe, Atbükü, Söğüt/Üçtaşlar, Kiliseliada, Bozburun. Bu etkinliğimize yurtiçi ve yurt dışından her noktadan katılabilirsiniz. 

1.GÜN (MARMARİS-BOZBURUN-KIZILCADA): Marmaris’te değişik ulaşım araçlarıyla gelen arkadaşlarımızı saat 10.30’da Marmaris Otogarı’ndan transfer aracımızla alarak 1 saat süreli yolculuk sonrası Bozburun’a geliyoruz. Serbest Liman gezisi ve eksik kalan kişisel ihtiyaçların karşılanması için mola veriyoruz. Mola sonrası saat: 14.30’da Bozburun Limanı’ndan teknemize biniyoruz. Kamaralara yerleşme, son hazırlıklar, grup üyeleriyle tekne personelinin tanışması ve Mavi tur içeriği ile ilgili bilgilendirme sonrası saat: 15.00’da Liman’dan hareket ediyoruz. İlk günümüzde Helenistik dönemden günümüze ulaşan antik kalıntılar ve çamur banyosunun bulunduğu Kızılcada’ya gidiyoruz. Akşam yemeğine kadar denize giriyoruz. Dinlenme sonrası teknemizde güzel bir akşam yemeği yedikten sonra özel içeceklerimiz eşliğinde gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Kızılcada’da geçiriyoruz.   

2.GÜN (KIZILCAADA-APOSTOL-DİRSEKBÜKÜ): Teknemizde yapacağımız güzel bir serpme kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Apostol Çanak Limanı’na hareket ediyoruz. Burada kendinizle baş başa kalmaya bol bol zamanınız olacak. İsteğe bağlı olarak yüzme etkinlikleri sonrası öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Dirsekbükü’ne doğru demir alıyoruz. Dileyen katılımcılarımız denizin keyfini çıkarabilir veya kano yapabilirler. Yapılan etkinlikler ve dinlenme sonrası Aşçımızın hazırladığı akşam yemeğimizi afiyetle yedikten sonra gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Dirsekbükü’nde geçiriyoruz. 
  
3.GÜN (DİRSEKBÜKÜ-AKTUR-DİMİTRİ): Teknemizde yapacağımız güzel bir serpme kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Aktur’a gidiyoruz. Deniz ve yüzme keyfi sonrası bir Yunanlıdan adını alan Dimitri’ye doğru demir alıyoruz. Günü muhteşem koylarda güneş, deniz ve yüzme  keyfi ile geçiriyoruz. Dinlenme sonrası akşam yemeğinin hazırlanmasıyla yemeğimizi teknemizde yiyoruz. Özel içeceklerimiz eşliğinde gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Dimitri’de  geçiriyoruz.   
     
4.GÜN (DİMİTRİ-HURMALIBÜK-BENCİK): Teknemizde yapacağımız güzel bir serpme kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Hurmalıbük’e gidiyoruz. Datça’ya özgü endemik bir hurma türünün yaşadığı Hurmalıbük’te  yüzme molası veriyoruz. Etkinlik sonrası karşı kıyılarda yer alan ve Datça’ya bağlı küçük bir koy olan Bencik Koyu’na doğru hareket ediyoruz. Çam ağaçları arasında 1 Km içeri girerek muhteşem Bencik Koyu’nda öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra bir süre dinleniyoruz. Deniz ve güneşin keyfini çıkarak günü tamamlıyoruz. Dinlenme sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yedikten sonra özel içeceklerimiz eşliğinde gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Bencik Koyu’nda geçiriyoruz.   

5.GÜN (BENCİK-GERME KOYU-KAMERİYA-SELİMİYE): Teknemizde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Germe Koyu’nda mola verip bizi bekleyen güneş ve denizin doyasıya tadını çıkarıyoruz. Yüzme molalarının ardından öğle üzeri Kameriya Adası’na gidiyoruz. Teknemizin demirlemesiyle öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası bir süre dinlendikten sonra deniz ve güneşin keyfini çıkarmaya devam ediyoruz. Selimiye’ye doğru yol alıp demirliyoruz. Dinlenme sonrası akşam yemeğimizi teknemizde afiyetle yedikten sonra özel içeceklerimiz eşliğinde şarkılar söyleyerek gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Selimiye’de geçiriyoruz.  

6.GÜN (SELİMİYE-KOCABAHÇE-ATBÜKÜ): Bugün için erken kalkıp teknemizde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası erkenden hareket edip Kocabahçe’ye gidip yüzme molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi teknemizde afiyetle yedikten sonra bir süre dinleniyoruz. Dileyen katılımcılarımız akvaryumu andıran masmavi koylarda denize girmenin keyfini çıkarabilirler. Kano ve deniz keyfi sonrası Atbükü’ne gidiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra afiyetle akşam yemeğimizi teknemizde yiyoruz. Yemek sonrası özel içeceklerimiz eşliğinde şarkılar söyleyerek gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Atbükü’nde geçiriyoruz.   

7.GÜN (ATBÜKÜ-SÖĞÜT/ÜÇTAŞLAR-KİLİSELİADA): Bugün en rahat günümüz. Hiç aceleye gerek yok. Geç kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası isteğe bağlı denize giriyoruz. Söğüt/Üçtaşlar’dan sonra Kiliseliada’ya doğru demir alıyoruz. Teknemizde yiyeceğimiz öğle yemeği sonrası Kiliseliada’ya gidiyoruz. Eski bir manastır kalıntısının olmasından dolayı bu adı alan Kiliseliada’da güneş ve deniz keyfi sonrası  aşçımızın hazırladığı güzel bir menü ile akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası özel içeceklerimiz eşliğinde gecenin ve son günün keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Kiliseliada’da geçiriyoruz.   

8.GÜN (KİLİSELİADA-BOZBURUN): Erken kalkıp Bozburun’a gidiyoruz. Teknemizde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp saat: 09.00’da tekne personeline veda edip güzel anılarla geçen 8 gün sonrası dostlarımızla vedalaşarak Bozburun’dan ayrılıyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Tekne’de kahvaltı (7), Öğle yemeği (6), Akşam Yemeği (7), Akşam 5 çayları, kek, bisküvi ikramları, Yemek servislerinde su ve soft içecek servisleri, Liman masrafları ve çıkış işlemleri, Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları, Palamar ücretleri, Mürettebat servisi, Kullanım suyu, Dizel ve benzin ücretleri, Temiz nevresim takımları, Banyo ve deniz havlusu temini, Kano ücreti, TURSAB Seyahat Sigortası Poliçesi, Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası Refakati, Rehberlik Hizmetleri. 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Alkollü içecekler, Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Biniş Noktaları

31 Ağustos 2019 Cumartesi Marmaris Otogar - 10.30
31 Ağustos 2019 Cumartesi Bozburun Akvaryum Restoran, saat - 12.00 (Kendi olanakları veya önceden gelenler)

Önemli Hatırlatmalar

Genel olarak 7-8 kabinli teknelerde 2 kişinin kalabileceği yatak bulunuyor. Duş ve tuvaleti içinde olan kabinlerde oda temizliği ve nevresim değişimi isteğe göre yapılabiliyor. Oda ve banyoda priz mevcut olup fön makinesi kişiler tarafından getiriliyor. Alkollü içeceklerin Bozburun’da alınması ve satış fişinin alınarak yanınızda bulunması gerekiyor. Tekne turlarında kiralama sistemi kişi sayısına göre değil, haftalık tur mantığına göre kiralandığından yaş sınırı olmaksızın bütün çocuk katılımcılar ayın ücreti ödemek durumunda. Teknelere; Sahil Güvenlik, ilgili mevzuat ve sigorta işleyişi açısından yolcu kapasitesinden fazla yolcu alınamıyor. Her zaman soruların başında gelen klima var mı yok mu sorusunun en doğru yanıtı hiç bir şekilde klimaya gereksinim duyulmadığıdır.