Olympos, Çıralı, Adrasan, Ulupınar, Phaselis Likya Kentleri Turu


Gidiş: 04/06/2019
Dönüş: 07/06/2019
Tur Süresi: 3 Gece 4 Gün
Tur Tipi: Bayram Turları
Tur Fiyatı: 790,00 TL

Tur Programı

Antik Likya Uygarlığı ve Pamfilya Bölgesi sınırları içinde kalan bölgede; hem kültür, hem doğa yürüyüşü, hem de deniz içeren içerikle hazırladığımız gezimizde tatil yapmanın keyfini çıkarırken bölge ve önceki uygarlıklar hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Dönüş yolunda sizleri 2365 metre yüksekliğindeki antik dönemde Tanrı’ların dağı olarak bilinen Olimpos’a şimdiki adı Tahtalı Dağı’na çıkmayı öneriyoruz.   Olimpos’da Ahşap Bungalow Tesisleri’nde konaklama  yaparak; deniz, tarih, arkeoloji, doğa yürüyüşü ve  tekne gezisi içeriği ile birlikte yapacağımız gezimize katılımlarınızı bekliyoruz. 

YOLCULUK: 03 Haziran 2019 Pazartesi - 21.00
1.GÜN (04 Haziran 2019 Salı):  03 Haziran saat 21.00 hareket ile başlayacak etkinliğimiz, araç içi ikramlarımız ile birlikte Afyon-Burdur-Antalya üzerinden yolumuza devam ederek sabah saatlerinde Olympos’a ulaşacağız. Pansiyonumuza giriş yaparak yapacağımız, odalarımızda kısa süreli dinlence sonrası isteyen konuklarımız ile ekstra olan Olympos Antik Kenti’ni gezecek ve sahilde denize gireceğiz. Akşam yemek ve konaklama pansiyonumuzda olacaktır. Yemek sonrası Olympos geceleri bizi bekliyor.

2.GÜN (05 Haziran 2019 Çarşamba):
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen konuklarımız ile Antik Likya  yolunun bir parçası olan Ulupınar-Çıralı-Olympos parkurunda yürüyüş gerçekleştireceğiz. Yürüyüş sonrası tesisimize ulaşarak kısa süreli dinlence sonrası akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda. Yemek sonrası Olympos geceleri bizi bekliyor.

3.GÜN (06 Haziran 2019 Perşembe): 
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından isteyen konuklarımız ile ekstra olan Adrasan’a gidip tekne turumuza başlayacağız. Tekne turu sonrası pansiyonumuza döneceğiz. Tekne turuna katılmak istemeyen konuklarımız gün boyu deniz keyfi yaşayabilirler. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda olacaktır. Yemek sonrası isteyen konuklarımızla ekstra olan on binlerce yıldır sönmeyen alevi ile ünlü Chimara/Yanartaş’a geçeceğiz. Yanartaş dönüşü sonrası Olympos geceleri bizi bekliyor.

4.GÜN (07 Haziran 2019 Cuma): 
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından Pansiyonumuzdan ayrılarak Ankara’ya dönüşe geçeceğiz. Dönüşte yolumuz üzerinde yer alan Tahtalı Dağı Teleferik işletmesine uğrayarak dileyen konuklarımız ile ayrı bir ücret ödeyerek Tahtalı dağının zirvesinden Akdeniz’i seyredip fotoğraf çekeceğiz. Teleferik gezimiz sonrası Antalya– Afyon üzerinden yolumuza devam ederek vereceğimiz molalar akabinde gece saat 21.30’da Ankara’da olacağız.   

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları,Yarım pansiyon konaklama (4), Sabah kahvaltı (5), Akşam yemeği (4), Tüm çevre gezileri, TURSAB seyahat sigortası, Kafka Turizm ve Seyahat Acente refakati, Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak su hariç diğer içecekler, Olympos Antik Kenti turu, Çıralı turu, Tekne turu, Yanartaş turu, Müze ve ören yeri, Milli Park giriş ücretleri, Tahtalı Teleferik ücreti.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi 21.00
Milli Kütüphane 21.05
Armada 21.10

Cepa/Kentpark 21.15
Ümitköy Köprüsü 21.20
Gordion AVM karşısı 21.25
Anse AVM 21.30

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.   HATIRLATMA: 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılarımız ile Engelli ve Refakatçisi katılımcılarımız, Sarı Basın Kartı sahibi ve kurum çalışanları için, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Müze ve Ören yeri girişleri ücretsizdir. Diğer yaş kategorileri aralığında olan katılımcılarımızın, Kurum Müze ve Ören yerlerine ücretsiz giriş yapabilmeleri için değişken fiyatlı ve kullanımlı MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.