Otacı Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 06/01/2019
Dönüş: 06/01/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 60,00 TL

Tur Programı

Bu Pazar günü doğa yürüyüşümüzü fazla uzağa gitmeden Kahramankazan Otacı bölgesinde yapacağız. Kış mevsimi artık etkisini iyice gösterdi. Mevsim itibarıyla kar örtüsüne bürünmüş bir parkurda yürüyeceğiz. Bu rotada  derelerden, vadi yataklarından, ve orman içi alanlardan geçerek farklı güzellikler göreceğiz. Tüm doğaseverleri bu güzellikleri seyre çağırıyoruz. Yürüyüş rotamız 12 km ve süresi ortalama 5 saattir. Parkurumuz orta zorlukta, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır.
Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir.

Not: Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

1.GÜN: Sabah saat 08.00'da Kumrular Sokak, kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde, ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kahramankazan yönüne devam ederek yolumuz üzerinde bir tesiste çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Mola sonrası yolumuza devam edip Otacı Mahallesi’ne ulaşarak aracımızdan iniyor ve yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman içi ve patika yollar yer yer patikaların olmadığı bölgelerden geçerek 12kmlik bir parkur çizerek başlama noktamıza dönüyor ve etkinliğimizi sonlandırıyoruz. Güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 08.00
Milli Kütüphane - 08.05
Armada - 08.10
Cepa/Kentpark - 08.15
Acity - 08.20
Carrefour - 08.25
Göksupark Girişi - 08.35

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.