Pınartepe Çamkoru Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 30/12/2018
Dönüş: 30/12/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 60,00 TL

Tur Programı

Bu Pazar günü doğa yürüyüşümüzde bölgemizdeki 1.800 rakımlı tepelerden Pınartepeye çıkıyoruz. Burası sık çam ve köknar ağaçlarıyla dolu bir orman örtüsüne sahip. Mevsim itibarıyla kar örtüsüne bürünmüş bir parkurda yürüyeceğiz. Bu rota bizlere, derelerde, vadi yataklarında, taş diplerinde ve orman içi alanlarda daha farklı güzellikler sunacak. Tüm doğaseverleri bu güzellikleri seyre çağırıyoruz. Yürüyüş rotamız 14 km. Süresi 5 saat. Parkurumuz orta zorlukta, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Not: Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

1.GÜN: Sabah saat 08.00'da Kumrular Sokak, Çankaya Kaymakamlığı karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kızılcahamam yönüne devam ederek Kızılcahamam'da çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Yolumuza devam edip Alakoç yaylası yakınlarında aracımızdan iniyor ve yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman içi ve patika yollar yer yer patikaların olmadığı bölgelerden geçerek 1845 rakımlı Pınartepeye çıkıyoruz. Burada vereceğimiz öğle molası sonrasında Çamkoru tabiat parkı istikametine yürüyerek Çamkoru Tabiat parkına ulaşıp etkinliğimizi sonlandırıyoruz. 
Güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.


NEREYİ GEZECEĞİZ? 

Yünlü yaylası, Orman gözetleme Kulesi ve çevresindeki ormanlık alanlar.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 08.00
Milli Kütüphane - 08.05
Armada - 08.10
Cepa/Kentpark - 08.15
Acity - 08.20
Carrefour - 08.25
Göksupark - 08.35

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

ZORLUK
 
3 - İniş-çıkışlar ile ormanlık arazide yürüyüş